| | | |

Website Kurma

Website kurma günümüzde teknolojinin ve internet ağının gelişmesiyle birlikte oldukça fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Günümüzde herkes bir kez de olsa web sitelerine girip bir şekilde hizmet almıştır. Ancak web sitesinin ne demek olduğu konusunda bazı bilinmezlikler olabilmektedir. Web sitesi kısa ve net olarak online olarak yayınlanmak istenen bütün her şeyin evi olarak tanımlanabilir. Web sitesi kurulması ise işletmelere, firmalara ya da şirketlere oldukça önemli avantajlar kazandırmaktadır. Günümüzde web sitesi bulunmayan işletmeler için güvenirlilik oldukça düşük olacaktır. Web site kurulumu olmazsa olmaz adımlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle herhangi bir işletmenin, firmanın ya da şirketin kesin olarak bir web sitesi açması gerekmektedir.

Kurma.website sayesinde web sitesi kurulumu oldukça kolay ve kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. 1991 yılından beri kullanılan web siteleri sayesinde işletmeler büyük karlar elde edebilmektedir. Web sitesi ilk çıktığı tarihten günümüze gelene kadar oldukça fazla gelişim göstermiştir. Bunun en temel nedeni teknolojideki gelişmelerdir. Eğer bir işletme web sitesine sahip değilse teknolojiyi yakından takip etmiyor demektir. Bu şekilde de serbest piyasada rakipleriyle yarışamayacaktır. Web sitesi kurulumu işletmeler için bir demirbaş kadar gerekli bir adımdır. Satışı yapılacak olan ürünü pazarlayabilmek ve reklamını yapabilmek adına web sitesi kurulumunun yapılması gerekmektedir. Web sitesi kurulumu piyasada varlığını sürdürmek isteyen işletmeler için gereklilik sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Website Kurma Maliyeti

Website kurma, kurulacak olan web sitesinin oluşturulmasının haricinde ek masraflara da neden olmaktadır. Bazı web siteleri temel özelliklerle gayet başarılı bir şekilde devam ederken bazı web siteleri için ekstra özelliklerin kullanılması gerekmektedir. Bu farklılıklardan dolayı fiyatlarda farklılıklar meydana gelmektedir.

Kurulacak olan web sitesinin neye ihtiyacı belirlendikten sonra yine de fazla harcama yapılıyorsa bunun iki temel nedeni olabilmektedir. Bunlardan ilki web sitesi için ekstra özellikler isteyip oldukça fazla kaynağın kullanımını sağlamaktır. Bu kabul edilebilir bir nedendir. İkincisi ise gereksiz yere web sitesine masraf yapmaktır. Ki bunun başarıyı etkilemek için bir özelliği bulunmamaktır. Tamamen bilgisizlikten kaynaklanan bir nedendir.

Website Kurma İçin Neler Gerekmektedir?

Website kurma işin özüne inildiği zaman hiçte zor olmayan bir işlemdir. Yapılacak olan işlemlerin maddeler halinde verilmesi işlemin kolaylığını gösterecektir. Web site kurulum için gerekli bilgiler aşağıdaki şekilde verildiği gibidir:

  • Temel bilgisayar okur yazarlığı olması gerekmektedir. HTML, CSS ve JavaScript okumasının yapılıyor olması gerekmektedir.
  • Alan adı olan Domain’in alınması gerekmektedir. Yani sitenin üstte yazan adının alınması ilk işlemlerden birisidir.
  • Web sitesi için hosting hizmeti almak gerekmektedir.
  • İçerik yönetim sisteminin kullanılabiliyor olması gerekmektedir.
  • Web sayfasının düzenlenmesi için FTP istemcisini kullanmak gerekmektedir.
  • Resim düzenleme yazılımı.

Bu adımlar öğrenildiği taktirde web sitesi açılımı hiçte zor olmayacaktır. Aksine işin içerisine girildiğinde web sitesi kurmanın ne kadar kolay olduğu görülecektir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir