|

Nikon, aksiyon kamerası KeyMission 360’ı duyurdu

Eğer aksiyon kamera almayı düşünüyorsanız bence biraz bekleyip listenize Nikon KeyMission 360’ıda ekleyin derim. CES 2016 fuarındaki etkinliklerinde yeni fotoğraf makineleri dışında yeni aksiyon kamerası KeyMission 360’ıda görücüye çıkarttı.Nikon’un aksiyon kamerası KeyMission 360 adından özellikle anlaşıldığı üzere kullanıcılara 360 derece video çekebilme keyfini fazlası ile yaşatacak.Yani bu da demek oluyor ki KeyMission 360 kutudan çıkar çıkmaz sanal gerçekliğe hazır bir aksiyon kamerası olacak.

KeyMission 360‘ın ufak bir küp olarak tasarlanmış olan tasarımsal çizgisini incelediğimizde görüyoruz ki GoPro’nun son kamerası Hero 4 Session ile büyük benzerlikler gösteriyor. En güzel özelliklerine gelecek olursak 2 metreye kadar darbelere, 30 metreye kadar ise suya dayanıklı olarak tasarlanmış. KeyMission 360 ile böylece su altında da 360 derece açılı videolar çekebilmek mümkün olacak. KeyMission 360’ın 4K kalitesinde videolar çekebileceğinin açıklandığını da belirtelim.

Nikon KeyMission 360

Bildiğiniz gibi geçen sene YouTube’un 360 derece desteği ve Facebook’un 360 derece video formatını desteklemeye başlamış olmasıyla birlikte, 360 derece videoların 2016 yılında daha çok karşılaşacağımızın sinyallerini zaten almıştık. 360 derece video kamera geliştiren girişimlerin yanında, Nikon gibi büyük bir markanın pazara girmesi de pazaredaki rekabeti eminiz kızıştıracak.

Henüz fiyatı anılmamış olan Nikon KeyMission 360’ın bu yılın bahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. KeyMission 360’ın yayınlanan resmi tanıtım videosunu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Özellikle kaskları için aksiyon kamera araştırması içerisinde olan motosiklet sürücüsü arkadaşlar bana sorarsanız bu kameranın da satışa çıkmasını kesinlikle beklemelisiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir