| |

Görebileceğiniz En Güzel Kitapçılar

İnsan bu kitapçıları gördükten sonra kitap okumayı sevmiyorsa bile eminim kitap okumaya başlayacaklar ve oradan çıkmak istemeyecekler. Gerçekten hepsi birbirinden güzel ve harika tasarlanmış kitapçılar.

 1. Livraria Lello & Irmao, Portekiz

243_pt1_190

Harry Potter hayranları için, bu kitapçı, tanıdık gelebilir. Neo-gotik cephe, ağır bir şekilde dekore edilmiş duvarlar, süslü sütunlar ile birlikte vitray tavanlar sizi alıp bambaşka diyarlara götürüyor.

2.Libreria Acqua Alta, İtalya

243_pt1_191

Sadece Venedik’te, bir kürekli teknede, gondol ve hatta küvet içinde bile binlerce kitap bulabilirsiniz.

3. Shakespeare and Company, Fransa

243_pt1_192

Dar koridorlar ve kitaplar üzerinde yığılmış kitapları sevenler için, Paris’in sol yakasında bulunan bu mütevazi kitapçı da her yıl binlerce müşteri çekiyor. Üstelik dünyanın çeşitli yerlerinden.

4.Librería El Ateneo Grand Splendid, Arjantin

243_pt1_193

Hem bir tarihi hem de mimarinin en güzel yanlarını içinde barındıran bu kitapçı dükkanı her insanın görüp de geri dönmeyi istemeyeceği türden bir kitapçı dükkanıdır. Bu bir milyondan fazla kişinin her yıl bu görkemli kitapçıyı ziyaret ettiği bilinmektedir.

5. Polare Maastricht, Hollanda

243_pt1_194

700 yaşındaki Katolik kilisesi, nasıl da süslü bir kitapçı dükkanına dönüştürülür, işte örneği! Bu merdivenler, asansörler ve yürüyüş yolları ile büyük bir üç katlı kitaplığa ev sahipliği yapmaktadır.

6. Libreria El Pendulo, Meksika

243_pt1_195

Raflar arasında dolaşmanın yanı sıra,kahvenizi yudumlama imkanı da veren bir kitap kafe ve bir kitapçı arasındaki bu çapraz canlı müzik ya da stand-up komedinin tadını çıkarmak için harika bir yer.

7. The American Book Center, Hollanda

243_pt1_196

Amerikan Kitap Merkezi veya sadece ABC, Amsterdam kültürlü kentinde İngiliz edebiyatının tanıtımında önemli bir rol oynar.

8.Ler Devagar, Portekiz

243_pt1_197

1864 yılında inşa edilmiş bir binada eski bir fabrika olan bu yerde önceleri tekstil işinin yapıldığı biliniyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir