|

Balık Etli Kadınların Neden İlgi Çektiğini Bilim de Kanıtlamış

Yapacak bir şey bulamamışlar ve sonunda neden balık etli ve büyük göğüslü kadınların ilgi çektiğini araştırmışlar ve bunun için bilimi kullanmışlar ve hatta kanıtlamışlar 🙂 Balık etli, büyük göğüslü kadınlar neden daha çok ilgi çekiyor? Amerikan fıstığı, altın oran vücut, kum saati, armut ve 8 sayısı tipi gibi isimler de verilen bu forma dünya çapında sahip olanların oranı sadece yüzde 8. Georgia Gwinnett College tarafından yapılan detaylı araştırmalar erkeklerin, kadın bedeninde aradığı ‘altın oranın’ bel çevresi 70 cm ise, basen çevresinin 100 cm olması gerektiği yönünde. Yapılan bir araştırmaya göre erkekler birçok kadın arasında gitar şeklindeki vücut yapısına sahip kadını sadece 200 milisaniyede fark ediyor.

baliketlikadin

Çok daha ilginç bir veri ise Michigan Üniversitesi İnsan Davranışları ve Evrim Kuruluşu’nun (HBES) akademik yayını Evolution and Human Behavior dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarından geliyor: Doğuştan görme engelli erkeklerin de seçimi aynı!

Bilim adamları erkeklerin ince bel ile dik ve geniş kalçalara olan zaafının aslında insanın binlerce yıllık evrimsel gelişimi boyunca nesilden nesile aktardığı genetik bilgiden kaynaklandığını söylüyor.

İlk insanların yaşadığı çağlarda erkek için ideal eş, sorunsuz ve kolay doğumu sağlayabilecek dik ve geniş kalçalar ile doğan bebeği emzirme konusunda başarısızlığa düşmeyecek dolgun göğüslü kadındı. Erkekler, binlerce yıl önce yaşamış olan atalarından kalan bu tip vücuda sahip kadına olan zaafı bir genetik miras olarak yaşamaya devam ediyorlar.

KG-NS-040715-fazla-kilo-2-737

 

Kadın ve erkeklerin birbirlerine çekici gelen yönleri üzerine kitaplar bile yazılmış. Allan ve Barbara Pease; ‘Why Men Don’t Have A Clue & Women Always Need More Shoes’ adlı kitapta erkeklerin kadın vücudunda en çekici buldukları yerleri yazarlar. Buna göre; erkeklerin çoğu balıketi tabir edilen kadınları sıska ve zayıf olanlara tercih ediyor. Çünkü aşırıya kaçmayan ekstra birkaç kilo, seks enerjisini bir anda ikiye katlıyor.

 

Kitaba göre uzmanlar; kadınların genital organları ile dudaklarının aynı ölçülerde olduğunu düşünüyor. Erkekler pembe ruj süren kadınların dudaklarına 6.7 saniye bakarken, kırmızı ruj sürenlere ise 7.3 saniye boyunca hiç gözlerini ayırmadan bakıyorlar. Kadınların gözlerine bakma süreleri ise sadece 0.95 salisede kalıyor. (1 saniyenin altı)

sıfır-beden-çılgınlıgı

Kitaptaki bilgilere göre erkeğin beğendiği kadın vücudunda bel kalınlığının kalçanın yüzde 70’i kadar olması gerekiyor. Yüzlerce yıldır bu, altın oran olarak kabul ediliyor.

Erkekler, göğüslerin büyüklüğünü ya da küçüklüğünü değil; dolgunluğunu ve diriliğini önemsiyor. İri gözlü kadınlar kendilerinde koruma içgüdüsü yarattığı için bu gözleri tercih ediyorlar.

Hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk bakılan yer karşı cinsin kalçası. “Karşı cinsin ilk olarak neresine bakıyorsunuz?” sorusuna erkeklerin yüzde 70’i, kadınların yüzde 60’ı ‘kalça’ diye cevap verdi.

Gözler de iki cins için de önemli.  Kadınlar, kalçadan sonra en çok gözlere bakıyor. Erkeklerde ise gözler üçüncü sırada. Erkekler, kadınların vücusuna kadınlara oranla 3.5 kat daha fazla dikkat ediyor.

 

İşte balıketli kadınlar listesinde en çok dikkat çeken isimler:

Salma Hayek

Salma-Hayek--NewBeauty-Cover-Shoot-2014--03

Beyonce

20463E2D00000578-3333279-image-a-29_1448446723844

Sofia Vergara

Sophia-Vergara-to-Produce-Next-Project

 

Monica Belluci

monica-belluciden-ustsuz-pozlar-monica-bellucci-ustsuz-pozlar-gq-dergisi-1031866

Kim Kardashian

Kim Kardashian Paper magazine cover

Jayne Mansfield

jayne-mansfield-9c6589b8a52cc7d0b9fa03b73c2bf8e6-smaller-239400

Sophia Loren

Capture

Marilyn Monroe

marilyn-monroe-miniseries-lifetime

 

 

Similar Posts

One Comment

  1. KALBİMDENÇIK NEREGİDİYORSANGİT BENİRAHATBIRAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir