Yumurtalardan Sanat Eseri Yapmak İster misiniz ?

14
ads

Genelde Ukrayna’lıların paskalyada yaptıkları yumurta boyamayı sizler için anlatıyoruz. Gerekli malzemeleri ve nasıl yapılacağını öğrenmek için lütfen yazının devamına bir göz atın arkadaşlar.İçerik yabancı bir siteden alıntıdır , googleden çevirilip sizlere sunulmuştur o yüzden devrik cümleleri lütfen hoş görünüz…

malzemeler:

balmumu yığın
1 kistka (kalem)
mum
yumurta
yumurta üfleyici
yumurta boyalar
kağıt havlular
yumurta kepçe
karıştırma boya cam kavanoz çeşitler
toz veya sirke ayarı
lastik eldiven (isteğe bağlı leke Ellerinizi tutmak için)

nasıl:

1. blow out yumurta da yumurta iki tarafında delikler poke ve ağız söndürebilir bir yumurta üfleyici (kullanılarak, ancak bu kadar uzun sürer!). yumurta karton süzün ve kuru ayarlayın. en iyi vaktinden böylece yumurta dışarı kuruyacak bu adımı gün yapabilirsiniz. yumurta beyaz boya kaldırır, bu yüzden onlar tamamen kuru ölmeden önce emin olmak istiyorum.

2. talimatına göre mix boyalar. biz zengin renkleri seviyorum çünkü toz ayar ve Surma’s boyalar kullanılan renkler katmanlı olabilir.

3. plan desen ve renkler. ne balmumu ile altındaki renk kalacak kapsamaktadır. Biz birçok yapılmış bu basit, kullanımı yumurta ve bir renk beyaz doğal. Önce hafif renk kullanmak gidiyoruz yumurta boya olabilir, mum, sonra tekrar daha koyu renkte boya süsleyin.


4. ışık mum. alev ısı kistka, balmumu ile kistka doldurun ve delik (ler cover) sizin yumurta küçük bir balmumunun nokta ile dışarı üflemek yaptı. Bu iç yumurta olduğunda dip dan getting boya engeller.


5. şimdi yumurta bir çizim malzemesi olarak herhangi bir model oluşturmak veya gibi tasarım kistka kullanabilirsiniz. Eğer sürekli kistka ve balmumu ile doldurma ısıtmamak olacaktır.

6. bir kez) hafif renk ile başlayan istediğiniz bir sonraki renk, eğim yumurta, bizim durumumuzda, beyaz temel renk üzerinde tasarım (yarattık. Biz sadece tek bir renk sürecini kolaylaştırmak için bu daldırma, ama biz pembe ilk, pembe dışarı geleceğini daha hatları çizilmiş o batırılmış olabilir ve siyah bir terbiye renk için daldırma.

7. ne zaman var istenilen tasarım ve renk istersen, yavaş yavaş alev tarafından dalga yumurta yüzeyinin balmumu parlak ve eriyerek kadar. Bir kağıt havlu ile siliniz. o mum altında renk açığa kadar bütün yumurta üzerinde bu işlemi yineleyin ve orada senin yumurta üzerinde başka balmumu kadar devam eder.

Blog Widget by LinkWithin

ads
Benzer Yazılar
4 Yorum
  PSiKoMaNYaH

  Çok değişik fakat bir okadarda güzel olmuş yahu. insanların aklına neler geliyor. Kırk yıl düşünsem böyle birşey gelmez aklıma 😀 Değişik ve ilginç tasarımlar sevenler için bire bir olmuş..

  11 Nisan 2010
  tezzat

  Bardaktakiler de gıda boyası sanırım. Gerçekten yaratıcılık isteyen farklı ve çok güzel bir uğraş.
  İşte görülüyor ki herşeyden bişey üretebiliriz

  12 Nisan 2010
  erol

  sirke ayarı ne vede boya ne lütfen yardımcı olun kistka (kalem) nereden buluruz

  9 Kasım 2012
  Hacer

  Yumurtalardan Sanat Eseri Yapmak İster misiniz ?Çok güzel bir paylaşım inşallah sürekli böyle güzel paylaşımlar olur,İlginç kategorisinde en sevdiğim konulardan biri, admin eline sağlık.

  29 Eylül 2015

Bir cevap yazın