Yuh Artık Su Borusunda Bebek Cesedi

10
ads

Bir bu eksikti daha neler göreceğiz bilmiyorum. Ama afedersiniz dünyanın artık b… çıktı. Adanada yaşanan olayda suların kesilmesiyle ortaya büyük bir insafsızlık çıktı ve kesilmeyi araştırmak için açılan borularda bebek cesedi bulundu.
Yüreğir ilçesine bağlı Abdioğlu Özler Mahallesi Çorak Mevkii’nde narenciye bahçesini sulayan işçiler bir anda su kesilince boruları kontrol etti. Tıkamanın 15 santimetre çapında ve 50 metre uzunluğundaki plastik su borusunda olduğunu belirledi. Borunun, ot ya da başka atık yüzünden tıkandığını düşünen işçiler, temizlik için ucundan kestikleri boruda bebek cesediyle karşılaştı ve hemen Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından boru kesildi ve içindeki bebek cesediyle Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Plastik boru Adli Tıp görevlilerince spiral ile kesilerek içindeki bebek cesedi çıkartıldı. 2 günlük olduğu sanılan kız bebeğin, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapıldı.
Cumhuriyet Savcılığınca, su borusunda bulunan bebek cesediyle ilgili soruşturma başlatıldı. Gayrimeşru doğduğu sanılan bebeğin, anne ya da babası tarafından sulama kanalına atılmış olabileceği, boğularak ölen bebeğin de akıntıyla bahçe sulanmasında kullanılan plastik boruların içine girdiği ve daralan boruda sıkıştığı sanılıyor.

ads

Bir cevap yazın