Yeni iPhone 5SE Tanıtıldı İşte Özellikleri

36
Yeni iPhone 5SE Tanıtıldı İşte Özellikleri
ads

Apple uzun zamandır merakla beklenen yeni iPhone modeli iPhone SE ’yi resmen görücüye çıkardı.

Daha önce ortaya çıkan iddialarda olduğu gibi tasarımı iPhone 5s ’e oldukça benzeyen 4 inçlik iPhone SE, iPhone 6s ’te yer alan bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

iPhone 5s ’te olduğu gibi 4 inçlik ekran boyutuna sahip olan telefon gücünü 64 bit A9 işlemcisinden alıyor.

Masaüstü sınıfı mimarisine sahip olan bu işlemci sayesinde iPhone 5s ’ten işlemci performansı açısından iki kat grafik performansı açısından üç kat daha hızlı performans sergileyen telefonda bu işlemciye M9 yardımcı hareket işlemcisi eşlik ediyor.

Entegre M9 işlemci yardımıyla iPhone SE ’de Apple ’ın kişisel asistan servisi Siri her zaman açık oluyor ve kullanıcılar Siri ’ye diledikleri zaman hızlı bir şekilde soru yöneltebiliyor.

iPhone 6s ’te de yer alan 4K video kaydedebilen 12 megapiksellik iSight kamerayı bünyesinde barındıran iPhone SE, fokus piksel teknolojisi yardımıyla doğru ve hızlı netleme yapabiliyor.

Daha hızlı Wi-Fi deneyimi için 802.11ac bağlantı teknolojisine de destek veren telefonda Apple Pay teknolojisi de kullanılabiliyor.

Cihazın uzay grisi, roze altın ve gümüş renkleri bulunuyor. 16 GB ’lık versiyonu 399 dolardan, 64 GB ’lık versiyonu 499 dolardan satışa sunulacak iPhone SE, 24 Mart ’ta siparişleri toplanmaya başlayacak ve 31 Mart ’ta kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Mart ayının sonuna doğru iPhone SE, 110 ülkede satışa sunulmuş olacak.

LOG

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Kartal Ticaret