Yeni Dizi: The 100 (2014)

13
Yeni Dizi: The 100 (2014)
ads

Yayınına yeni başlayan Cw’ nin yeni sci-fi dizisi The 100’ün kapağı açıkçası bana Heroes’u hatırlattı. Umarım dizinin kendisi de en az Heroes kadar güzel ve ilgi çekici olur. Dizinin ilk bölümünü bu gece izleyip sizler için fikirlerimi yazacağım. Açıkçası fragmanı ve kapağı ilgimi çekti ve o yüzden izleyeceğim.

Dizinin konusuna gelecek olursak;

The 100 Konusu:Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması…

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar.

Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir

Fragman:

Yapım Yılı: 2014
Oyuncular: Henry Ian Cusick, Paige Turco, Isaiah Washington devamı…
Ülke: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Bilimkurgu
Durum: Yapımı süren
Süre: 42 dakika

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın