Yeni Dizi: Sleepy Hollow (2013) – Kelleni Koru

26
Yeni Dizi: Sleepy Hollow (2013) – Kelleni Koru
ads

İzlediğim dizilerin tatilde olması sebebiyle tamda yeni dizi arayışındayken Sleepy Hollow ‘ u gördüm. Ve hemen konusunu okumaya başladım. Konusu tam benim tarzımdı ve Sleepy Hollow beni gerçekten heyecanlandırdı. Pilot bölümünü bugün izledim ve beni fazlası ile tatmin etti Sleepy Hollow. Yeni dizi arayışında olan arkadaşlar kesinlikle deneyebilirler. İlk bölümü resmen film tadındaydı. Bu kadar sağlam bir pilot bölümü daha önce hatırlamıyorum .Kısaca özet geçmem gerekirse dizi eski çağlardaki bir savaş sahnesi ile başlıyor. İki düşman birbirini öldürüyor. İyi karakter kötü karakter Başsız Süvari’nin kellesini uçuruyor. Ama ikiside ölüyor. Bu olaydan tam 250 yıl sonra ikisi birden canlanıyor. Ve olaylar bundan sonra günümüzde geçiyor.

sleepy hollow remake billboard  Sleepy-Hollow-TV-image

 

 Sleepy Hollow Konusu: 250 yıllık uykunuzdan uyansanız, Dünya’yı yıkılmanın eşiğinde bulsanız ve insanlığın son umuduysanız ne olur? Sizi bilmem de Ichabod Crane uyanınca Sleepy Hollow olmuş. Dizi, The Legend of Sleepy Hollow (Başsız Süvari) hikayesinin günümüze uyarlanmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. 18. yüzyıl zamanında Ichabod Crane, işlediği cinayetlerle korku salan Başsız Süvari’yi durdurmuş ama savaş günümüzde yeniden başlamıştır, çünkü ikisi birden yüzyıllar sonra dirilmişler.

Ichabod artık daha farklı ve daha tehlikeli olan düşmanına karşı olduğu bu yolda, Sleepy Hollow’da görev yapan dedektif Abbie Mills’e yardım etmekte. Abby doğaüstü konusunda biraz da olsa deneyimi olan, ama Başsız Süvari hikayesi dahil Ichabod dışında fikirleri uçuk bulunan birisidir.

Dizi, Sleepy Hollow’da yaşanan tuhaf şeyler ve iki karakterin bunlarla ve Başsız Süvari ile baş ederken yaşadıkları üzerine kurulu olacak. Tuğrul Akça – birdizihaber

Sleepy Hollow Fragman: 

ads
Benzer Yazılar
2 Yorum
  Yohei

  Hee, Hee, that’s my baby! 🙂 Amy I love your blog, and am so glad to have found you this past summer. What a telnetad photography you are. Can’t wait until my little guy is one! We’ll have you back.

  29 Nisan 2014
  İbrahim

  Yeni Dizi: Sleepy Hollow (2013) – Kelleni Koru Çok güzel bir paylaşım inşallah sürekli böyle güzel paylaşımlar olur,Kişisel Haberler kategorisinde en sevdiğim konulardan biri, admin eline sağlık.

  30 Eylül 2015

Bir cevap yazın