Yasaklanan Twitter’a Nasıl Girilir

11
Yasaklanan Twitter’a Nasıl Girilir
ads

Maalesef yasakçı bir zihniyetle yönetildiğimiz için Twitter bugün Türkiye girişlerine kapatılmıştır. Fakat bunu aşmak çok basit birkaç yöntemle yapılabilir. İşte twitter a girme yöntemleri ;

 

 

 

 

 

1. VPN Chrome Uygulaması : ZenMate

Screen-Shot-2014-03-20-at-23.58.07

Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız  https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme bağlantısındaki eklentiyi yükleyip farklı ülkeler seçerek çok rahat bir şekilde twitter a erişebilirsiniz.

2. DNS Ayarlarını Değiştirmek

DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 veya 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 olarak düzenleyerek twitter.com a erişebilirsiniz. DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız http://www.inanilmaz.net/yasakli-sitelere-girmek-icin-dns-degistirmek.htm bu bağlantıdan bakabilirsiniz.

3. Ücretli veya Ücretsiz Vpn Servisleri

Ücretli vpn servisleri hız bakımından çok daha iyidir. Sebebi ise ücretsiz vpn sağlayan servislere çok fazla yığılma olmasıdır. İnternetten araştırarak yorumlara göre kendinize en uygun vpn servisini ve programını bulabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ülkeden giriyormuş gibi yapıp bütün yasaklı siteleri ve twitter ı açabilirsiniz.

Ben size Cyberghost VPN servisini önerebilirim normalde 7 dolar ücreti var fakat şu anda Türkiye’ ye kampanya yapmış durumda ve 1 yıllık ücretsiz vpn veriyorlar. Alabilmek için lütfen http://internetisfreedom.com/tr adrese e-mail adresinizi girince posta kutunuza bakın. Gelen maili tekrar onayladığınızda ücretsiz kullanmanızı sağlayacak key mailinize gelecektir.

——————————————————————————————————————

Yukarıda ki Yöntemler Bilgisayarlar için geçerliydi. Şimdi size tablet ve telefonlardan nasıl gireceğinizi anlatacağım;

Tablet ve Telefonlardan Twitter a Girmek ;

 Android Telefonlar İçin:

Android işletim sistemli telefonlarda kablosuz ağlar (Wifi) ve mobil şebeke üzerinden engellenmiş sitelere erişmek için aşağıdaki ayarları yapmanız yeterli.

Kabloasuz ağlar için:

1. Menüden Ayarlara girin.

2. Bağlantılardan Wifi’ı seçin

3. Bağlandığınız kablosuz ağa basılı tutarak menüyü açın.

4. Menüden ağ yapısını değiştir’i seçin.

5. “Gelişmiş seçenekleri göster” kutucuğunu işaretleyin. Aşağıda ek ayarlar yapabilmeniz için seçenekler çıkacaktır.

6. DNS 1 kutucuğuna 8.8.8.8 ve DNS 2 kutucuğuna 8.8.4.4 yazın, kaydedin ve çıkın.

Artık engellenmiş sitelere telefonunuzdan da erişebilirsiniz.

GSM operatörnüzün sağladığı mobil internet için bu ayarları yapmak istiyorsanız telefonunuzun root lu olması gerekmektedir. Bir çoğunuzun telefonu muhtemelen rootlu olmadığ için ek programlar yardımıyla engelleri aşmanız gerekmektedir.

Mobil şebeke üzerinden:

Mobil şebeke üzerinden erişebilmek için Google Play’den Hotspot Shiled veya Tunnel Bear programını kurarak girebilirsiniz.

Tunnel Bear #gezi eylemlerinden sonra sınırsız üyeliği Türkiye’den bağlananlar için ücretsiz yapmıştı, şimdi de Twitter yasaklandığı için yaptı.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın