Yale Üniversitesi’nde Kız Öğrencilere Taciz

49
ads

Son zamanlarda dünyanın heryerinde taciz, tecavüz ve aile içi cinsel ilişki haberleri gittikçe artıyor. Sanırım gerçektende dünyanın sonu geliyor. Bu seferki haber dünyanın en tanınmış üniverstelerinden biri olan Yale Üniversitesinden. Parti var diyip kandırdıkları genç ve üniversteli kızlara toplu taciz girişimlerinde bulunulmuş ve resmen olay taciz ayinine dönüşmüş. Haberin detayları içeride.Dünyanın en prestijli üniversitelerinin başında gelen ABD’nin Yale Üniversitesi’nde bir öğrenci grubunun verdiği partinin gizli tarikat ayinine dönüştüğü ve cinsel taciz gerçekleştiği iddiaları okulu karıştırdı.

“Pundits” adlı grubun verdiği partiye katılan öğrenciler üzerlerini çıkarmaya zorlandıkları ve cinsel tacize uğradıkları şikayetiyle okul yönetimine başvurdu. Kostümlerle gelmeleri istenen öğrenciler, parti başladığında grup üyelerinin tarafından soyunmaya zorlandıklarını söyledi.

Milliyet’in haberine göre, öğrenciler birbirlerini öpmeye zorlandıklarını ve cinsel tacize uğradıklarını anlattı. Okul gazetesinde yer alan haberde partiden çıkan bazı öğrencilerin okulun hastanesine kaldırıldığı belirtildi. Üniversite yönetimi soruşturma açıldığını duyurdu.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın