UEFA: Fenerbahçe Şampiyonlar Liginde 2012

15
ads

Sonunda Uefa’dan beklenen karar çıktı ve Fenerhabçe’miz bu sene Avrupada Şampiyonlar Ligindeki yerini alıyor.Fenerbahçe’nin 2012-2013 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceği Varşova’daki toplantı sonrasında kesinleşti ve gerekçeli karar TFF”ye ve Fenerbahçe’ye gönderildi.Fenerbahçe’nin 3.ön eleme turunda muhtemel rakipleri Club Brugge, FC Vaslui, Feyenoord, Motherwell olarak gözüküyor.

FENERBAHÇE KULÜBÜ’NDEN DE RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Fenerbahçe Kulübü Avukatı Emin Özkurt, UEFA’nın, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılabileceğini dair yazıyı Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiğini söyledi.
Emin Öztürk, UEFA’nın gönderdiği bu yazıyla Fenerbahçe’nin hukuk mücadelesinde haklı olduğunun kanıtlandığını belirtti.

Özkurt, şunları söyledi;
“UEFA’nın aldığı bu karar Türk futbolu için çok iyi bir gelişmedir. Galatasaray ve Trabzonspor’a gönderilen yazı gibi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe’ye kağıt gönderilmiştir. Bu gelişmeler Türk futbolu için iyi ve güzel bir haber. Bu karar, Fenerbahçe’nin yürüttüğü hukuk mücadelesinde ve davalarında haklılığını gösterir.”
Her dosyanın birbirinden farklı olduğunu dile getiren Özkurt, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Her dosya birbirinden ayrı ve farklı dosyalardır. Her birinde farklı karar çıkma durumu da vardır. Kararların her kulüp için aynı çıkacağı anlamına gelmez. Beşiktaş ile ilgili de yargı süreci sürüyor. CAS’tan da bu konuyla ilgili iyi bir haber geleceğini umuyoruz. CAS’ın şu an nasıl tavır takınacağı bilinmiyor. Fenerbahçe yargısız infaza tabi tutulmuştu ve Fenerbahçe için yerinde bir karar oldu.
Toptan ceza gelecek deniliyordu. Böyle olmadı ve Türk takımlarına toptan ceza gelmedi. Bu tür gelişmeler Türk futbolu için sevindiri haberlerdir.”

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın