Tottenham Takımı Uzay Çağını Yakaladı

7
ads

İngilterenin köklü klüplerinden olan Tottenham Hotspur önümüzdeki sezon uzay çağını yakalayacak desek yeridir sanırım. Yeni geliştirilen bir sistem ile formalarına takılacak ufacık bir alet sayesinde futbolcuların bütün istatistikleri durumları anında teknik heyete iletilecek . Ve bu elektronik tabaka sayesinde her maç tüm verilerin istatistikleri rahatça tutulacak. Haberi milliyet gazetesinde gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.
Bana sorarsanız gerçekten futbol için çok güzel bir buluş olmuş özelliklede teknik heyet açısından bakıldığında ellerinde kalem kağıtla istatistik tutmaktan futbolcuları takip etmekten maç izleyemiyorlardı.

Tottenham çağ atlıyor!

Önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olmak üzere forma üretimi için Amerikalı Under Armour şirketiyle anlaşan İngiliz kulübü Tottenham Hotspur 2012-13 sezonu itibariyle uzay teknolojisine geçecek ve bu formalar giyilmeye başlayacak.
Firmanın Tottenham Hotspur için tasarlayacağı yeni formaların göğüs kısmında yer alacak ince bir elektronik tabaka oyuncuların kalp atışlarını, nabzını, vücut ısısını, soluk alma sıklığını, hızını ölçecek ve oyuncunun ne kadar yorulduğunu göstererek teknik heyete son derece önemli bilgileri maç esnasında verecek. Bu bilgiler sadece kenar yönetimine değil, bir kısmı da televizyon başında maçı izleyen futbolseverlere de sunulacak.
Firmanın Yardımcı Başkanı Mark Dowley, İngiltere’de yayın yapan Daily Telegraph gazetesine verdiği demeçte “Bu yeni formalarla oyuncunun 60 bin kişi önünde penaltı kullanırken tam olarak neler yaşadığını görebileceğiz. Topa doğru koşarken kalbinin ne kadar hızlı attığına izleyenler de şahit olabilecek. Aynı zamanda sezon boyunca bir oyuncunun fiziksel kondisyonu sürekli olarak sağlam verilerle göz önünde olacak ve maç esnasında teknik direktörü oyuncunun yorulmaya ne zaman başladığını görerek doğru anda değişikliği yerine getirecek” ifadelerini kullandı.
Ancak futbolda teknolojiyi alt seviyede tutmak isteyen FIFA’nın bu gelişmeye nasıl bir yaklaşım ve tutum sergileyeceği merakla bekleniyor. Futbolun patronlarının bu teknolojiyi kabul etmemesi halinde Tottenham geliştirilecek bu uzay teknolojisine sahip formayı sadece antrenmanlarda kullanabilecek.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın