Tam 200 Bin Lego’luk Sanat Eseri

11
ads

Böyle şeylere şapka çıkartmamak elde değil. Gerçekten tebrik etmek gerekiyor bu nasıl bir hırs nasıl bir beceridir.Birkaç yüz veya bin değil, 200 bin’in üzerinde lego parçasından oluşan bu harika yapı, Sydney Üniversitesi tarafından Roma Kolezyumu‘nu canlandırmak için meydana getirildi.

Lego yapma sertifikasına sahip olan Ryan McNaught‘un elinden çıkan lego yapı, karmaşık teknik detayları içinde barındırıyor. McNaught, bu yapının şimdiye kadarki “teknik olarak en zor şey” olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Romalıların yaptıkları şeylere yeni bir hayranlık kazandım. Kare şekilli tuğlalardan oval şekilli bir şey çıkarmak, benim için son derece kafa karıştırıcıydı.

Legolardan oluşan Kolezyum’un yarısı M.S. 80’lerde olduğu gibi yeni halini, diğer bir yarısı ise bugünkü halini yansıtıyor. Eski tarafta askerleri, satıcıları ve seyircileri görmeniz mümkün. Bugünkü tarafta ise turistleri, restorasyon için çalışan işçileri ve hatta Papa‘yı taşıyan arabayı görmeniz mümkün.

 

ads
Benzer Yazılar
3 Yorum
  Saglikasistani

  Küçükken oynadığımız oyuncaklarla böyle şeyler yapıldığı bilseydik bizde yapardık 😀

  24 Temmuz 2012
  fikiranaliz

  Ne alaka demeyin şimdi! Nasıl bir ülkede yaşadığımızı ve adamların nasılbir ülkede yaşadıklarını anlayın arkadaş. Para bol vakit bol artık ne yapacaklarını şaşırmışlar… Bilemiyorum ama benim ülkem asla bu ekonomik seviyeye gelmeyecek gibi geliyor bana. Gelmez…

  24 Temmuz 2012
  Bütün Dersler

  Çocukken çok güzel şekiller yapardım, geçenlerde kuzenimle oynarken o yaratıcılığımdan hiç bir şeyin kalmadığını farkettim. Eğitim sistemi tüm yaratıcılığımızı öldürüyor, köreltiyor ve koyunlaştırıyor..

  25 Temmuz 2012

Bir cevap yazın