Sanalika oyunu gün geçtikçe büyüyor!


Ben bugüne kadar hiç oynamadım fakat oynayan arkadaşlar vardır diye bu haberi sizler için sitemde yayınlamak istedim. Sanalika oyunu gün geçtikçe çok hızlı bir şekilde büyüyormuş.Oyun Stüdyosu ve ürünü Sanalika, 2010 sonuna yaklaştığımız şu günlerde 10 milyonuncu avatarını karşılamaya hazırlanıyor.

Sanalika, kullanıcılarının ‘avatar‘ları aracılığı ile çevrim içi oyunlar oynayabileceği, birbirinden renkli ve farklı mekânlarda yeni arkadaşlıklar edinebilecekleri bir sanal dünyadır. Kullanıcılar, Sanalika’da caddeler, parklar, kafe, restorant, sinema, sergi salonu, market, şekerci, bakkal, kuaför, konser alanları gibi renkli ve eğlenceli mekanlarda arkadaşlarıyla sohbet etmektedirler. Ayrıca kullanıcıların kendi zevkleri ve tarzları doğrultusunda tasarladıkları daire, kafe gibi yaşam alanları da bulunmaktadır.

Kullanıcılar bu yaşam alanlarında arkadaşları ile partiler düzenleyip, eğlenebilmektedirler. Yine arkadaşlarıyla buluşup Sanalika’da düzenlenen konser, sergi ve parti etkinliklerine katılmaktadırlar.Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2008 yılında internet kullanıcılarıyla buluşan Sanalika, ilk 6 ayda büyük bir gelişme göstererek 2 milyon avatara ulaşmıştı. Bu rakam 2009 sonunda 5 milyona ulaşmış ve Türkiye\’nin en büyük popüler sanal dünya uygulaması olmuştur. Sanalika, hız kesmeden Facebook uygulaması dahil yükselişini devam ettirdi.

2010 sonuna yaklaştığımız şu günlerde Sanalika, 10 milyonuncu avatarına çok ama çok yakın. Üstelik Sanalika, bu yakın zamanda tanışacağı 10 milyonuncu avatarına da sürpriz hediyeler hazırlıyor. Basın bülteninden derlenmiştir.

Kaynak : chip.com.tr

1 thought on “Sanalika oyunu gün geçtikçe büyüyor!

  1. Bunu zamanında bana söyleyenler olmuştu. Yeni oyun arıyorduk o zamanlar. Fakat buna hiç bulaşmadık çünkü aslında bu bir oyun değil arkadaşlar. Bu bir nevi sanal yaşam gibi bir şey. Bildiğim kadarı ile bir amaç var bunda ne başka bir şey. Bir nevi mekansızlık, zamansızlık hakim. Heryerde direk olabiliyorsun fln. Yani gerçek hayatın handikapları yok. O kadar. Evden çıkamayanlar için aklını evden uzaklaştırma yeri diyebiliriz. Ama oyun değil… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir