Şampiyonluğa 1 Maç Kaldı

15
ads

Süper kızlarımız Bayanlar Voleybol liginde final serisinde rakibi Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u 2. maçtada hemde 3-0 gibi net bir skorla yenerek seride durumu 2-0’a getirdi. Bu sene de tüm branşlarda gücümüzü kanıtlayıp tek tek şampiyon oluyoruz.

Bir spor klubü olduğumuzun en büyük kanıtı tüm branşlarda gösterdiğimiz başarılardır.

Maçtan Bilgiler: Fenerbahce.org dan alınmıştır.

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, Aroma Bayanlar Voleybol Ligi  Play-Off Final Serisi ikinci maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u 3-0 mağlup ederek, seride durumu 2-0’a getirdi ve şampiyonluk yolunda önemli avantaj sağladı.

Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Asbaşkanlarımızdan Ali Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Diçay, Ünal Uzun ve Turan Şahin’in yanı sıra Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da izledi.

Maç karşılıklı sayılarla başlarken ilk teknik molaya 6-8 önde giren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız oldu. İlk maçtakinden farklı bir kadro ile sahaya çıkan Takımımız Skowronska ve Sokolova ile sayılar kazandı. İkinci teknik molaya 1 sayı farkla önce giren Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom oldu. 18-18’e kadar karşılıklı sayılarla geçen sette 18-21’den sonra farkın açılmasına izin vermeyen Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom durumu 21-22 getirdi ama bu sayıdan sonra Takımımız oyunda etkisini arttırınca seti 21-25 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı da 16-13 önde geçti. Sokolova ile sayılar bulmaya devam eden Takımımız, etkili servislerle Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un oyun düzenini bozdu. Bloklarda etkili olan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız seti 25-21 alarak maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete 0-3’lik seri ile başlayan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız olurken Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom 3-3’te eşitliği yakaladı. İlk teknik molayı 8-5 önde geçen Fenerbahçe Acıbadem ikinci teknik molayı da 16-15 ile geçti. Bloklarda etkili olan ve iyi defans yapan Takımımız seti bu seti de diğer iki sette olduğu gibi 21-25 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Acıbadem ile Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom arasındaki üçüncü maç 11 Mayıs Çarşamba günü oynanacak. Takımımız bu maçı da kazanırsa 2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlayacak.

VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA TÜRK TELEKOM-FENERBAHÇE ACIBADEM: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Esat Danzili

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom: Nikolic, Bahar, Gözde, Glinka, Poljak, Özge, Gizem (L), Nilay, Güldeniz, Seray

Fenerbahçe Acıbadem: İpek, Skowronska, Osmokrovic, Eda, Naz, Sokolova, Nihan (L), Zülfiye

Setler: 21-25, 21-25, 21-25

Süre: 84 dakika (26-30-28)


ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın