Pugedon Sokak Hayvanlarının Mama Geri Dönüşüm Kutusu

Mükemmel bir  fikir bence. Hatta bence son yüz yılın en faydalı icatlarından biri diyebilirim. Hayvanseverlerin uğraşları sonucu yapılan AR-GE  çalışmaları ile üretilen ve adı pugedon olan bu sistemin çalışma prensibi şu şekilde. Daha önce çöpe attığınız bir çok geri dönüştürebilir maddeleri getirip bu toplama makinelerine atıyorsunuz ve siz attığınızda makinenin diğer bölümünden sokak hayvanları için mama ve su geliyor. Sokak hayvanları bu şekilde hem karınlarını doyurabiliyor hemde sıcak ve kurak yaz aylarında su ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

headline

Pugedon şu anda sadece Eskişehir’de uygulanmakta ve inşallah en kısa zamanda tüm Türkiye’de hatta dünyada uygulanmaya başlar. Şunu söylemeden geçemeyeceğim böyle bir sistem ilk defa Türkiyede uygulanıyor ve bu gerçekten gurur verici. Pugedon fikrini ortaya atan tüm hayvanseverleri ve Eskişehir Belediyesini tebrik ederim. Hayvansever biri olarak gerçekten çok mutlu oldum.

pugedon 1

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen tarafından Eti Parka konuldu. Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan projeyi Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da destekliyor. Proje kapsamında sokak köpeklerinini bulunduğu bölgelerle ilgili yapılacak çalışmalar sonucunda ‘pugedon’ lardan bir çok yere konulacak.

1 thought on “Pugedon Sokak Hayvanlarının Mama Geri Dönüşüm Kutusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir