yangın tüpü
baca temizliği
sandalye
davlumbaz söndürme sistemi
Orduda Unisex Koğuş Devri Başlıyor – İnanılmaz.Net |Otopsi |Videolar | Resimler

Orduda Unisex Koğuş Devri Başlıyor

Bu durum Türkiye’de olsa neler olurdu acaba düşününce baya bir gülüyorum aslında. Adamları tebrik etmek lazım böyle bir şeye cesaret ettikleri için. Norveç’te kadın ve erkek askerler aynı koğuşta beraberce yaşayacaklar mış.

Norveç Hükümeti tarafından uygulamaya konan ve ülkedeki kadın ve erkek nüfus arasındaki cinsiyet ayrımcılığını gidermeyi öngören program oldukça başarılı sonuçlar vermeye başladı.Norveç Hükümeti tarafından uygulamaya konan ve ülkedeki kadın ve erkek nüfus arasındaki cinsiyet ayrımcılığını gidermeyi öngören program oldukça başarılı sonuçlar vermeye başladı.

Konuyla ilgili olarak Norveç Ordusu nezdinde üç ay kadar başlatılan ilk pilot uygulamalarının sonuçlarından şimdilik herkes memnun. Kışlalardaki ortak koğuşlarda 4’ü erkek 2’si kadın olmak üzere toplam 6 askerin kalması öngörülüyor.Orduda görev yapan kadın askerler de tıpkı erkek askerler gibi giyiniyor, aynı şatlarda katılım gösterdikleri eğitimlerde sürünüyor ve devamlı olarak silah taşıyorlar.

Ancak kadın askerlere saçlarını kısa kestirmeleri konusunda herhangi bir zorunluluk getirilmiyor ve dileyen kadın askerlere yemekte vejetaryen menü seçme imkanı tanınıyor.Zorunlu askerlik hizmeti dolayısı ile içinde yaşamak zorunda oldukları ordu şartlarından oldukça memnun olduklarını belirten Norveçli kadın askerler, karma yaşamın savaş ruhunu güçlendirdiği görüşünde.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir