Nuhun Gemisi Bulundu İddiaları

Bugün haberlerde denk geldi ve izledim söylenene göre 15 kişilik bir bilim adamı topluluğu Ağrı Dağında Nuhun Gemisini bulmuş. Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi fakat yinede haberi sizlerle paylaşmak istedim. Tabiki gerçekte müthiş bir şey…

Ağrı’da, Doğubayazıt İlçesi’ne 25 kilometre uzaklıktaki Üzengili ve Telçeker köyleri arasındaki bölgede yer alan gemi biçimindeki yapının, Nuh Tufanı sonucu karaya oturan gemi olduğu daha önce de iddia edilmişti.

ÇİNLİ ve Türk bir grup araştırmacı, Nuh’un Gemisi’ni Ağrı Dağı’nda bulduklarını iddia etti. Hong Kong’da belgesel film yapımcılığı yapan ve Uluslararası Nuh’un Gemisi Araştırmaları (Noah’s Ark Ministries International) grubunun üyelerinden Yang Ving Çing, “Ağrı Dağı’nın yaklaşık 4 bin metre yüksekliğinde 4 bin 800 yıl öncesine ait geminin ahşap parçalarının bulunduğunu” öne sürdü.

“Parçaların Nuh’un Gemisi’ne yüzde 99.9 ait olduğunu iddia eden Yang, geminin iskeletinin birçok bölüm barındırdığını ve bulunan kalıntıların geminin içinde hayvanların konulabileceği birçok bölme olduğuna işaret ettiğini” söyledi.

DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ALINSIN

Yang, bölgenin kazılar süresince korunması için yerel Türk yetkililerin hükümetle bağlantıya geçerek, UNESCO’nun bölgeyi “dünya mirası” listesine almasını isteyeceğini belirtti.

kaynak: HT

4 thoughts on “Nuhun Gemisi Bulundu İddiaları

  1. şu an belirsizlikler var ama çok yakında açığa kavuşur.her halukarda bu ağrı için turizm patlaması demektir.hele bir de kesinleşirse korkunç bir rakam çıkar ortaya.Kur-an’da cudi olarak geçer ama yıllardırda ağrı dağıydı,cuditdi tartışamsı devam ediyor

  2. Evet bir çok televizyon kanalı bundan bahsediyor.Milliyet gazetesinde bugün şöyle bir başlık vardı Nuh’un Gemisi Yalanmı oldu gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir