Nikon D600 Ne Zaman Çıkıyor?

14
ads

Nikon’un merakla beklenen modelinin yakında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

DSLR pazarında “efsane” modellere sık rastlanır. Özellikle piyasada 3-4 yılını dolduran ya da rakip modele karşı başarısız olan modellerin yenileri hakkında hemen söylentiler yayılmaya başlar. Ancak bu söylentilerin bir çoğu aradan geçen yıllara rağmen gerçekleşmiyor. Bunlara örnek olarak Nikon D700X ve Canon 3D gibi hiç gerçek olmamış ama yıllardır konuşulan modelleri verebiliriz.

Bu tür söylentilerin yeni ilgi odağı ise “ucuz Full Frame” makineler olmaya başladı. Firmaların üretim maliyetlerini azaltması sayesinde 1500- 2000 dolar aralığında satılacağı söylenen modeller, şüphesiz ki herkesin iştahını kabartıyor. Fakat bu söylentilerin de efsane olduğunu düşünenlerin sayısı da az değil.

Canon’un ucuz modeli hakkında fazla bilgi olmasa da Nikon D600 hakkında kayda değer bilgiler var. Bunların en dikkat çekici olanı ise daha önce yayınladığımız resimler. Ayrıca bazı siteler detaylı özellik tabloları da yayınlamış durumda. Dolayısıyla Nikon D600′ün yakında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

İsabetli yorumlarıyla bilinen Nikon Rumors adlı site, yeni edindiği bilgilere dayanarak Nikon D600′ün yakında piyasada olacağını iddia etti. Kesin bir tarih olmasa da muhtemel lansman tarihi olarak 13 Eylül’ü işaret eden site, Photokina’da bu modelin kullanıcıların karşısında olacağına inanıyor. Ayrıca site beklenen D300s ve D7000 veliahtları hakkında ise bilgi olmadığını belirtiyor.

24MP Full Frame yani 35mm tam kare sensöre sahip olacağı söylenen Nikon D600′ün 39 noktalı AF sistemi ve D7000 tarzı gövde gibi özelliklerinin olacağı söyleniyor. D800 modelini 3000 dolar seviyesinde satan ve D700 üretimine son veren Nikon’un D600 modelini 1500-2000 dolar arası bir fiyatla satması bekleniyor.

ads

Bir cevap yazın