Niagara Şelalesinin Tamamen Kurumuş Hali

9
ads

1969 yılında dünyaca ünlü Niagara Şelalesi anladığım kadarıyla bilerek ve mecbur kalınarak kurutulmuş. Daha doğrusu ben yazılanlardan bunu anladım. Haberin ayrıntıları ingilizce olduğu için ancak googleden çevirip fikir yürütmeye çalıştım.Yada tam tersi kuruyan şelaleyi tekrar aktif hale getirmek içinde uğraşmış olabilirler artık yorumlarını size bırakıyorum.

bir zaman fotoğraf Önceden görülmemiş set ünlü Niagara Falls akan durdu dünya son zamanlarda kamuoyunun dikkatini kazanmıştır zaman. onların alarak 41 yıl sonra, fotoğrafları burada güçlü Niagara Falls bir kısır, kuru sürümünü gösterir. (Video için altına gidin.)

Niagara Falls Dried Up

Ama, hayal etmek zor Haziran 1969 yılında Mühendisleri Ordusu Corp düşüyor Amerikan tarafı uzak Niagara Nehri’nin akışı yönlendirilir. mühendis Falls alttan vakıf sorunları ve net rock onarım çalışırken bu saptırma, birkaç ay sürdü.

Niagara Falls Dry

Mühendislerinin ilk planının Ordusu Corp şelale tabanından gevşek kaya büyük miktarda kaldırmak oldu. Sonunda, ancak, plan gideri nedeniyle Kasım 1969 yılında terk edilmiştir. Onlar daha sonra başka bir plan geçti. ve kuru olan nehir yatağı ise Amerikan Falls yavaş yavaş erozyona gecikme keşfedilen faylar düzeltmek için, mekanik cıvatalı ve nehir yatağı sayısız alanda güçlendirilmesi Mühendisleri Army Corp.

Niagara Falls Stops Flowing

Niagara Falls Goes Dry

faylar tespit sonra Mühendisleri US Army Corp Kasım 1969 yılında, geçici baraj patladı. su altı milyon metreküp bir kez daha hem de Amerika ve Kanada Falls ‘taraf her dakika boyunca müthiş başladı.

Şimdi, kırk yıldan fazla için görünmeyen yalan sonra, yıl olduklarını Amerikan Falls ürkütücü sakin gösteren görüntüler bir dizi Connecticut bir adam tarafından ortaya çıkarıldı.

Dry Niagara Falls Getting Repairs by Army Corp of Engineers

Russ Glasson son zamanlarda bu fotoğrafların karşısında tökezledi. Onlar ve onun içinde yasalar tarafından çekilmiştir üzerinden dört yıl için kendi garajında eski bir ayakkabı kutusundan içinde kalmıştı. Mr Glasson şöyle dedi: ‘Benim de tüzük Ordusu Amerikan Falls sağlığını geliştirmek için çalıştığını Kasım-Haziran arasında altı ay boyunca bu resimleri aldı.’

1931 ve 1954 yılında düşme plakadan İki kaya slayt rock büyük miktarda üssünde alınacak neden olmuştu. 1965 yılında, yerel bir gazetede Niagara Falls Gazete’de gazetecilere Amerika Falls sonunda akışı ve kayaların kaldırılması olmasa tamamen durdurmak son ki saptandı.

Dört yıl sonra Mühendisleri US Army Corp akışını durdurma görevli vardı ve nehir yatağının temiz düşer altındaki gevşek kaya kaldırmak düşüyor.


Foundation Repairs Niagara Falls Army Corp of Engineers

Niagara Falls as it looks today
ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın