Mükemmel Tasarım Mimarlık Ofisi: Selgas Cano

18
Mükemmel Tasarım Mimarlık Ofisi: Selgas Cano
ads

Beton yığınlarından ve şehirlerin gürültüsünden bıkan ve sıkılan Selgas Cano şirketi çalışanları için ormanın ortasında mükemmel bir mimarlık ofisi inşa etti. Iwan Baan isimli ünlü mimar tarafından tasarlanan Selgas Cano Mimarlık Ofisi özenle tasarlanan mimarisiyle uzun saatlerini geçiren personele daha verimli ve daha rahat bir çalışma sağlamaktadır. Hatta çatı tasarımı sayesinde elektrikten bile büyük bir tasarruf sağlanıyor ve çalışanlar istediği zaman güneş ışığı altında çalışabiliyor.

İç mekanlar, dış mekanın yapı ve görünümüne uygun olarak düzenlenmiş, bu sayede ortaya adeta kamufle olmuş bir yapı çıkmış.

Selgas-Cano-House-2643 Selgas-Cano-House-2783 selgas-cano-mimarlik-ofisi,2,box selgas-cano-mimarlik-ofisi,10,box SelgasCano-Offices sg9 1810438781_selgas-cano-office-2339-528x347 Between-Air-Installation-by-Jose-Selgas-Lucia-Cano-5 iwan_baan_selgascano2615retocada

 

Selgas-Canodan-Silikon-Ev-7 Selgas-Canodan-Silikon-Ev-2 Selgas-Canodan-Silikon-Ev-3 RH1623-1
İspanyol mimarlık ofisi Selgas Cano, İspanya’nın Madrid kentindeki bol yeşillikli bir alanda, Silikon Ev adında bir konut tasarımı yaptı.
Doğaya saygı ile tasarlanan konut, doğuya dönük manzara ve gökyüzünü görecek şekilde konumlandırılmış ve iki platformda tasarlanmış. Farklı renklerde düzenlenmiş olan platformlar, arazinin yapısına göre farklı seviyelere ve konforlara sahip olacak şekilde düzenlenmiş.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın