Mikromonstry’den Mikroskobik Fotoğraflar

92
ads

Bu mikroskobik fotoğrafları görünce bu canlıların korku filmlerinden kaçtığını düşünebilirsiniz :). Bilim adamları bu canlıları hiç bir ayrıntı kaybolmasın her ayrıntıyı görebilelim diye sıvı nitrojen ile dondurmuş ve özel mikroskop ve fotoğraflarla çekilmiş fotoğraflar. Bu çekimler İngiliz yazar ve zoolog Tom Jackson yaklaşık 3 ay ‘da toplamış ve kitabında yer vermiş.
Микромонстры, которые живут у нас дома (22 фото)
1. ev tozu parçacıklarının ortasında Toz akarları.


2. 38 yaşındaki Tom Jackson tanıdı – “Ben en korkunç resmi toplamak istedim.” “Bu kitapta, çocuklar bütün bu ev, bahçe ve oyun alanı onları çevreleyen görebilirsiniz. Onların yumurta ile biti gösterir.


3. “Eğer gözler, çene kemiklerini ve hatta en küçük ayrıntılar böceklerin kıllar görebilirsiniz Fotoğraflar, – benim için en etkileyici,” – diyor Tom. Bu ot bıçak üzerinde bir karınca resmediyor.


4. “Ben oğlu için bu kitap, test edilmiş ve o korkmuyordu. O kabus oldu. O sadece bu kitap “sevdim – Tom diyor. Burada larva başkanı görüyorum.


5. Elektron dalgaları daha etkili olduğunu elektron mikroskopları tarama kullanırken çok ince detayına çekim, çok hafif daha kısadır. Bu fotoğrafta kulağakaçan gösterir.


6. Hornet.


7. Baba-uzun bacaklar.


8. Tardigrada.


9. Woodlouse.


10. Tahıl ambarı pamukkurdu.


11. Sonbahar Zhygalka.


12. Drosophila.


13. Iki kaşıntı zudnya farklı boyutlarda.


14. Et-fly onun yumurta bırakır.


15. Dişi sivrisinek.


16. Termit.


17. Çeçe sinekleri.


18. Yaprak bitleri.


19. Et hsin sinek.


20. Gübre sinek.


21. Büyük lumberjack.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın