Meslek Lisesi Mezunları için KPSS

4
ads

kpssLiseyi bitirdiğiniz zaman üniversiteyi düşünmüyor fakat devlette görev almak istiyorsanız Ortaöğretim Kpss’ye başvurmalısınız. Ortaöğretim KPSS özellikle meslek liselerinden mezun olan veya mezun olacak kişiler için en iyi iş kapısıdır. Lisede aldığınız bilgileri birazda dershane bilgileriyle desteklediğiniz zaman Ortaöğretim Kpss’yi çok kolay kazanırsınız. Özellikle meslek liselerinin herhangi bir bölümünden mezun olan öğrenciler diğer liselerden mezun olan öğrencilere göre çok şanslıdır. Çünkü devlet ara eleman olarak çalışacak yapacağı iş hakkında yeterli bilgiye sahip kişilere çok ihtiyaç duymaktadır. Diğer lise mezunları ise ara eleman, teknik eleman olarak çalışacak bilgiye sahip olmaması ve bu sebeple atanma koşullarını yerine getirememesi yüzünden atanamamaktadır.
Meslek liseliler bu avantajı sayesinde devlette çok rahat iş bulabilmektedirler. Ortaöğretim kpss 2 yılda bir olup genellikle haziran aylarında yapılamaktadır. Ortaöğretim kpss genel yetenek ve genel kültür diye 2 kısımdan oluşmaktadır. Toplamda 120 soru sorulmakta olup bunun 60 tanesi genel kültürden 60 tanesi genel yetenekten oluşmaktadır.Genel yetenek kısmında Türkçe ve matematik soruları yer alırken, genel kültür kısmında tarih, coğrafya ve vatandaşlık soruları yer almaktadır. Matematik ve Türkçe soruları genellikle çok kolay olurken, tarih soruları sınava girecek kişileri çok zorlamaktadır. Sizde meslek lisesinden mezun olacak konumdaysanız veya mezun olduysanız kesinlikle Ortaöğretim Kpss’ye girmelisiniz ve Ortaöğretim Kpss’den yüksek başarı elde etmek istiyorsanız geçmiş yıllarda çıkmış soruları ve kpss denemelerini mutlaka çözmelisiniz.

ads
2 Yorum
  by boksör

  ben meslek lisesi motor bölümü mezunuyum üni makıne bölümü okuyorum ve kpss den 69.76 aldım atana bilirmiyim tsekkurler

  28 Ekim 2012
  mehmet

  ben meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı okuyan biriyıim kpss 61.72 aldım atanma seçenekleri nedir?Yardımcı olursanız sevinirim.Tesekkürler

  17 Ekim 2014

Bir cevap yazın