Merakla Beklenen iWatch Ertelenebilir

Herkesin merakla beklediği apple’nin yeni projesi iWatch bu yıl ertelenecek gibi görünüyor. Tam da herşey tamamlandı yakında tanıtılacak ve bizlerin satışına sunulacak diye düşünürken, iWatch’un 2 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC’de tanıtılmayacağına dair söylentiler çoğalmaya başladı.

iWatch hakkında çıkan dedikodu ve sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkan son haberler, iWatch üretiminin başladığını ve saatin bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacağını söylüyordu. Bu hafta sonu ortaya çıkan iddialar ise iWatch serüveninin bu kadar kolay başlamayacağı yönünde.

Söylentilere göre Apple, 2 Haziran’da düzenleyeceği WWDC’de iPhone veya iPad’ler için iOS ve Mac bilgisayarlar içinse OS X üzerinde duracak. Etkinlikte en son sürüm iOS 8 için yeni bir egzersiz uygulaması olan Healthbook ve farklı birçok yazılımsal yeni özelliğin tanıtılacağı söyleniyor.

iWatch’un WWDC’de tanıtılmayacağı yönünde ortaya atılan bir diğer iddia, Apple tarafından bir internet sitesinde yapıldığı söylenen açıklama oldu. Firmanın yaptığı iddia edilen açıklama ise şu şekilde; “Apple CEO’su Tim Cook’un, WWDC’de Apple tarafından açıklanması beklenen giyilebilir cihazı tanıtması gibi bir durum söz konusu değil. Aynı durum Apple TV için de geçerli. WWDC, daha çok yazılımsal bir fuar olacak.” Ancak Apple bu zamana kadar hiçbir WWDC’nin içeriğini açıklamadığından, bu açıklamanın da gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz.

Ortaya çok fazla iddia atılmış olsa Apple’ın WWDC’de yeni ürünler tanıtacağı kesin; bu iWatch veya yeni uygulamalar olabilir. Bazıları da yeni bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarda tanıtılabileceğini iddia ediyor. WWDC 14 konferansı 2-6 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. O zamana kadar akıl sağlığımızı dedikodulara karşı korumaya çalışacağız; sen de böyle yaparsan iyi edersin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir