Laptoplar Çöpe, ROLLTOP’lar Geliyor…

17
ads

Adamlar mükemmel bir bilgisayar tasarlamışlar. Sanırım şu anda sadece konsept olarak var hayata geçirilen bir teknoloji değil fakat rolltop bilgisayarlar üretilirse teknolojide kesinlikle yeni bir çığır açılacak. Küçük diyebileceğimiz silindir bir yapı bakın nasıl taşınabilir bir bilgisayara dönüşüyor. İşte mükemmel prototip.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7H0K1k54t6A[/youtube]

Orkin Design, sıradışı bir dizüstü bilgisayar konseptini takipçileriyle paylaştı. Orkin Design’ın Roll top adını verdiği yeni konsept dizüstü bilgisayar, esnek yapısı sayesinde, kullanılmadığı zamanlarda katlanıp rulo haline getirilebiliyor. Açıldığında 17 inç büyüklüğünde OLED ekranı ortaya çıkan Rolltop, istenirse klavye olarak kullanılan kısmı 13 inçlik bir tablet bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. Rolltop, içinde batarya bulundurmuyor. Rolltop, gücünü rulo açıldığında içinden çıkan silindir şeklinde bir bataryadan bir ara kabloyla sağlıyor.

ads
Benzer Yazılar
7 Yorum
  devonion

  bunun tanıtımını nette izlemişrim.36 bin dolar gibi uçuk bir rakamdan bahsediliyordu.ama teknolojisi müthiş.hologram tarzı bir şeypara olsa gerçekten kıyıp alırım 🙂

  6 Haziran 2010
  selimkajmer

  gerçekten etkilyeci birşey olmuş.zaten şu bir gerçek her geçen gün teknoloji gelişiyor ve yenilikler geliyor.şuanda ne kullanıyorsak 5,10 yıl sonra çok farklılaşacak herşey.

  6 Haziran 2010
  Exclion

  Top mop bizi bozar bunlar 😀 şaka bir yane gerçekten çok güzel uygulama fakat daha yaygınlaşması ve kullanıma açılması için baya bir geliştirilmesi gerek + olarak fiyatıda çok yüksek.

  6 Haziran 2010
  blogtc

  Birde bunu televizyonlusu vardı fakat bundan daha ince bir şekilde dizeyn edilmiş görünümüde şahaneydi televizyonu oluyorsa pc side olabilir tabiki fiyat okadar pahalıysa bence tutmaz.

  8 Haziran 2010
  Autism Symptoms

  found your site on del.icio.us today and really liked it.. i bookmarked it and will be back to check it out some more later

  17 Haziran 2010
  taha

  Bundan benım dayımda var 9.500 tl ye aldı muhtesem bir bilgisayar adeta sıradısı turkıyede sınırlı sayıda var cunku almanyada uretilen bir bilgisayar herkez alamadıqı ııcın turkıye sadece siparişle getırıyolar (benim dayım süper toto 3 ligde futbolcu adı dogan ates )

  18 Temmuz 2011
  osman

  şimdiki fiyatlar nedir açaba türkiyeye giriş yaptı mı acaba

  4 Aralık 2014

Bir cevap yazın