Kaptan Amerika : Kış Askeri Fragman İzle

12
Kaptan Amerika : Kış Askeri Fragman İzle
ads

Filmi daha izleyemedim fakat izleyenlerden öğrendiğime göre çok güzel bir filmmiş Kaptan Amerika : Kış Askeri. Hatta son zamanlarda çıkan en iyi filmlerden biri olduğu söyleniyor. Marvel filmleri arasında en güzeli olarak konuşulmaya başlandı bile. Film hakkında ayrıntılı yorumları beğendiğim başka bir blogdan alıp sizler için yayınlıyorum. Yazıyı aldığım blog fundalina.com.

Marvel’in kahraman karakteri Kaptan Amerika, “İlk Yenilmez” ile yaşattığı hayal kırıklığının ardından “Kış Askeri” ile geri döndü.

Yenilmez kahramanımızın, günümüzde geçen konusuyla beyazperdeye etkileyici bir dönüş yaptığını söylemek mümkün. Bu defa karşısında hem HYDRA örgütü hem de bir mit ve ölüm makinası olan Winter Soldier (Kış Askeri) var.

Devam filmimizde yüzbaşı Steve Rogers (Chris Evans), Nick Fury (Samuel L. Jackson) ve gizli S.H.I.E.L.D. örgütünün yardımıyla günümüze ayak uydurmaya çalışıyor. İzlemesi gereken filmler, dinlemesi gereken müzikleri, kısaca hayatta kaçırdıklarını not alarak zamanı yakalamaya çalışan kahramanımız, Black Widow’un (Scarlett Johansson) çöpçatanlık girişimlerini de sonuçsuz bırakıyor. Nick Fury’nin bir saldırıya kurban gitmesiyle tam bir kaosun içerisine çekilen yüzbaşı, kime güveneceğini bilmez bir şekilde Black Widow’un desteği ile birlikte çıkış noktası bulmaya çalışıyor.

captain-america0

S.H.I.E.L.D’in güvenilirliğini sorguladığı bu zamanlarda, ilk filmde karşımıza çıkan Nazi organizasyonu HYDRA’nın örgütün içine sızışı ve örgüt içinde kurduğu paralel yönetim işleri içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. Hedef haline gelen kahramanımızı ortadan kaldırmakla görevli kişi ise ise, HYDRA’nın kozu ve kendisi kadar güçlü bir ölüm makinesi olan Winter Soldier.

captain-america1

İtiraf etmeliyim ki, Kaptan Amerika Marvel karakterlerinin içerisinde en itici buluğum kahraman. Amerikan bayrağı detaylı komik kıyafeti, fazla iyimser oluşu – aptallığa varan saflığı ve asker duruşu ile gönlümün tepelerine hiç bir zaman yer edemedi. İlaçlarla güçlendirilmiş ikinci Dünya Savaşı efsanesi, bu defa sağlam bir senaryo ile karşıma çıkınca oldukça şaşırdım.

captain-america2

İki saatlik süresi boyunca bizlere büyük keyif yaşatan fimimiz, beklenenin aksine klasik bir süper kahraman filmi yerine, hem Kaptan Amerika’nın özünü yansıtan hem de mantığımıza yatkın güçlü bir komplo teorisi ile sunuluyor. İlk filmle bağlantıları sağlam kuran anlatım, sürükleyici ve şaşırtıcı sahnelerin de eklenmesiyle son zamanların en iyi Marvel prodüksiyonunu bizlere izletiyor. Hala geçmişin tozlu izlerini üzerinden atamamış böyle bir kahraman, güncel politik sorunlar ve yakın gelecek teknolojisi ile ancak bu kadar güzel harmanlanarak izletilebilirdi.

Spoiler’ı bol tutmadan filmde çok sevdiklerimi belirteyim;

Nihayet, kötüler onlar – bunlar şimdi kahraman geliyor, gününüzü göreceksiniz ve kahramanlıklarını alkışlayacaksınız dayatmasının olmayışı.

captain-america000
Anlatımda diğer karakterlerin de kendine yer bulması ve diyaloglarının artışı. Kaotik dövüş sahnelerini bir kenara bırakırsanız ben bile Black Widow’dan dayak yemek isterdim. Çok zarif, etkili ve şaşırtıcı bir dövüş sahnesi izledik.

Falcon’un abartısız ama etkileyici kostüm tasarımı. İzledikten sonra hepiniz onun gibi uçmak isteyebilirsiniz.Robert Redford gibi muhteşem bir oyuncunun filmi çok başka bir noktaya sürükleyişi.

captain-america-00

Big data konusuna çok göze sokmadan ama doğru bir noktadan yer verişi.Örgüt içi örgütlenmeyi, en çok merak ettiğimiz Nazi organizasyonu HYDRA üzerinden anlatışı.Bir sonraki sahne ve hatta bir sonraki filmi izlemek için heyecan ve merak duygusunu canlı tutuşunu.Flashback sekanslarının bol olmasına rağmen, anlatımı bütünleştirici bir kurgu ile sunuluşunu çok sevdim.

Kaptan Amerika Kış Askeri Fragman İzle:

http://www.fundalina.com/kaptan-amerika-kis-askeri/

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın