İsviçre ensest ilişkiyi serbest bırakıyormuş! Yuh

15
ads

Dünya nereye gidiyor sonumuz ne olacak ben artık anlamıyorum. Ensest ilişkinin ne demek olduğunu sanırım birçoğumuz biliyordur. Bilmeyen arkadaşlar varsa en özet hali aile içi seks diyebilirim. Ve böyle birşeyi İsviçre denen ülke serbest bırakıyormuş. Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum bu nasıl bir iğrençliktir. Haberin detayları şöyle :İsviçre, ensest ilişki konusundaki yasaları demode olduğu gerekçesiyle iptal etmeye hazırlanıyor. İsviçre Senatosu’nun hazırladığı yasa taslağına göre, aynı aile üyelerinin kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesi artık suç sayılmayacak.

İsviçreli yetkililer, söz konusu yasanın yürürlüğe girmesi halinde, aile içindeki çocukların cinsel taciz ve pedofiliyle ilgili yasalar çerçevesinde korunmaya devam edeceğini söyledi.

Yeşiller partisi milletvekillerinden Daniel Vischer, iki yetişkin insanın, akraba olsalar dahi, kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesinde bir sakınca görmediğini söyledi.

Hırıstiyan Halk Partisi’nden Barbara Schmid Federer ise Senato’dan yapılan teklifin “tamamen iğrenç” olduğunu ifade etti.

İsviçre’de 1984’den bu yana sadece 3 ensest ilişki vakası görüldü.

Kaynak: milliyet

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın