İşte Sağlıksız Su Satan 5 Firma

9
ads

Geçte olsa Sağlık Bakanlığı içildiğinde zararlı olabilecek su satan firmaları açıkladı. İnsanların en önemli yaşam kaynağı olan suyu bile hileye adet eden bu firmalara ne desek az. Sağlık Bakanlığı bu konularda bence çok daha hızlı çalışmalı. Şu anda sadece İstanbul içinde yapılan araştırmalar sonucu sağlıksız su satan firma isimleri açıklandı. Bu firmalar ‘Buzada’, ‘Erpınar’, ‘Alps’, ‘Kervansaray’ ve ‘Yalısu’ .

İleri günlerde tüm illerden gelen numune sular araştırılacak testler yapılacak ve 81 il geneli sağlıksız su satan firmaların isimleri tek tek açıklanacaktır eminim.

Gerçi ilk başlarda yaklaşık 55 firmanın sadece 14 ü için geçer not verildiği söyleniyordu fakat şu anda sadece bunların 5 tanesi açıklanmış. Bunun da sebebini çok merak ediyorum. Muhtemelen ileri ki günlerde kokusu çıkacaktır.

DAMACANA ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Halkımızın damacana suyu alırken dikkat etmesi gereken başlıca hususlar aşağıda sıralanmıştır:
Damacanalar;
1) Yetkili bayi ve satıcıdan satın alınmalıdır.
2) Çizik, kirli ve suyun tabii rengini göstermeyecek matlıkta olmamalıdır.
3) Güneşte, yüksek veya çok düşük ısıda, tozlu ortamlarda bulundurulmamalıdır.
4) Tüp gaz ile aynı ortamda taşınmamalı ve depolanmamalıdır.
5) Kapak, emniyet bandı, etiket ve gövdesinde bulunması gereken marka isimleri aynı olmalıdır.
6) Üretim ve son kullanım tarihlerine dikkat edilmelidir.

Bu konuda duyarlılık gösteren başta medyamız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Halkımızın sağlığına zarar verebilecek içme suyu ürünlerine asla müsamaha etmeyeceğimizi bütün ilgililere bir kez daha hatırlatıyoruz.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın