İskenderun’da pkk’ya Karşı Kırmızı Beyaz Yürüyüş

11
ads

Bugün İskenderun’da yaşadığımdan birkez daha fazlası ile gurur duydum. Son 3 günde yaşananlara karşı İskenderun başta olmak üzere çevre ilçe ve beldelerden gelen binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla tek yürek halinde kahraman Mehmetçiklerimize hep beraber sahip çıktı.
İskenderun’daki Deniz İkmal Komutanlığı’na yönelik kalleş terörist saldırıda 6 Mehmetçiğimizin şehit edilmesinin ardından en büyük protesto yürüyüşü gerçekleştirilerek, terör lanetlendi. Vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile Pac Meydanı’ndan Atatürk Anıt Alanı’na yürüdüler.İskenderun çevre ilçe ve beldelerden bayrak yürüyüşünü duyan binlerce insan Pac Meydanı’nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplandı.gaziler başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce halk topluluğu yürüyüşe katıldı. İskenderunlu vatandaşlarda balkon ve pencerelerden, esnaf ise işyerlerinin önünden alkışlarla terör aleyhine sloganlar atarak ellerinde Türk bayraklarıyla Pac Meydanı’ndan Şehit Pamir Caddesi boyunca Atatürk Anıtı’na yürüyen vatanseverlere destek verdiler. “Şehitler ölmez vatan bölünmez, askere uzanan eller kırılsın, ne mutlu Türküm diyene’ şeklinde sloganlar atan topluluk Atatürk Anıtı önünde toplandı. Balıkçılarda tekneleri ile Anıt Alanı’nın hemen arkasına gelerek sirenler çalıp mitinge destek verdiler. Yaklaşık 10 bin kişilik vatandaş topluluğunun katıldığı bayraklı miting İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

ads
Benzer Yazılar
1 Yorum
    devonion

    Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.Filistinlilerde bizim canımız kanımız.onlar için koşa koşa meydanlara gidenlerin şehitlerimiz için aynı duyarlılığı göstermemeleri bu hatırlatılıncada lince kalkışmaları doğrusu içimi acıtıyor.Şehirlerimiz başka bir dinin mensubumuydu.onlar insan değilmiydi

    4 Haziran 2010

Bir cevap yazın