iPhone 6 nın Çıkış Tarihi Fiyatı ve Teknik Özellikleri

12
iPhone 6 nın Çıkış Tarihi Fiyatı ve Teknik Özellikleri
ads

Bana sorarsanız şu anda bu bilgiler dedikodudan başka birşey değil gibi geliyor. Ama yine de sizlerle paylaşmak istedim. Belki de yazılanların hepsi doğrudur. Açıkçası iPhone 5 benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştu ve o yüzden de Lg G2 almıştım. Bakalım iPhone 6 nasıl olacakmış. iPhone 6 hakkında o kadar çok iddaa var ki, hangisinin gerçek olduğunu anlamak, ancak iPhone 6 çıktığında mümkün olacak.

KGI Securities şirketi analistlerinden Ming-Chi Kuo açıkladığı raporda iPhone 6′nın 4.7 inç ekrana, 1GB RAM’e ve ayrıca selefi iphone 5s (incele) ‘te kullanılan A7 işlemcinin yerine A8 işlemci ye sahip olacağı ifade ediliyor.
Eskiye nazaran daha ince bir telefon ve %10 ila %20 daha inceltilmiş bir ekran çevresi ne sahip olacağı düşünülen iPhone 6 da ve Fablet’te güç, uyku modu gibi tuş seçeneklerin olacağını iddia eden Kuo, iPhone 6′nın 2014 yılının 3. çeyreğinde Fablet’in ise 2014 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sunulacağını beklediklerini ifade etti.

Lakin farklı kaynaklardan edindiğimiz bilgiler , yukarıda bahsi geçen donanımlardan çok daha yüksek değerlere sahip bir iPhone 6 teknik özellik tablosu sunmakta.
Yeni iPhone ‘da 64 bit A8 işlemcinin 2.6 GHz hıza ve 4 gb ram’e sahip olacağı söyleniyor. Söylentilere göre İphone 5S’te 7,6 mm olan kalınlık 5,59mm’ye düşecek, Ultra Retina Display teknolojisi kullanılarak daha gerçekçi görüntü sağlanacak ve ekranda 389 ppi değerine sahip olacak

iPhone 6’nın kamerası 1.8 diyafram ve 8 mp’e sahip olacağı söylenirken, yeni kamerada LG G2 (incele) ‘den tanıdığımız optik imaj stabilizasyon (OİS) sistemi de yer alacak ve bu sayede fotoğraflar çok daha kaliteli olacak.

Bu özelliklere ek olarak İphone 6’nın power tuşunun dokunmatik olacağı konusu da kullanıcıları heyecanlandıracağa benziyor. Apple kapatma/açma ve ekran kilitleme işlemi için bir fiziksel tuş kullanmak veya bunu dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirmek istiyor. iPhone ile özdeşleşmiş olan power tuşunun dokunmatik olması iPhone tutkunlarını meraklandırmaya yetecek.

iPhone 6′ya daha şimdiden bir yüksek bir fiyat biçilmiş. iPhone 6′nın 600$ fiyatla gelmesi beklenirken, Türkiye‘de 2500-2900 TL arasında piyasaya sunulması bekleniyor.

iPhone 6 Konsept Videosu:

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın