Iphone 5S Parmak İzi ( Touch ID ) Teknolojisi ile Geldi

16
Iphone 5S Parmak İzi ( Touch ID ) Teknolojisi ile Geldi
ads

Tanıtımı yapılmadan önce Iphone 5S için en çok konuşulan buydu. Touch ID teknolojisi olacak mı olmayacak mı ? Tanıtımda hepimizin de gördüğü gibi Iphone 5s parmak izi teknolojisi ile geldi. Gerçekten Apple bu özellikle resmen yeni bir çığır açmış oldu. Muhtemelen diğer firmalar da tek tek taklit edeceklerdir ve aynı teknolojiyi farkı isimler ile kullanacaklardır.Parmak izi tanıma Touch ID iPhone 5S ‘in belki de en ilgi çekici özelliği.

Touch ID’yi kullanmak için bir de yedek parola gerekiyor.Apple’ın yaptığı açıklamaya göre Touch ID özelliğini kullanmak için bir yedek parola da oluşturmamız gerekecek. Telefonu 48 saat boyunca hiç açmamışsak veya yeniden başlatmamışsak, bu parolayı kullanarak giriş yapmamız gerekli olacak. Bu şekilde telefonun çalınması halinde parmak izinin kullanılmasının engellenmesi amaçlanıyor.

1378841015_touchidhero-520x358

AParmak izi okuyucusunun terli parmakları pek sevmediği, parmağınız nemliyken dokunmanızın algılanmayabileceği söyleniyor. Bu arada iyi bir haber ise parmağınızın sahte bir prototipi veya koparılmış bir parmak iPhone’un kilidini açmayacak. Apple, sensörün parmağın yaşayan bir kişiye ait olduğunu algılamayı sağlayacak işaretlere baktığını

 

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın