İnsan Dışkısı İle Çalışan Motorsiklet

14
ads

Sonuda bunu da yaptılar. Tabi insan içinden yuh artık diyor :). Onun dışında hadi bunu dışkı ile çalıştırdın peki o kokuya nasıl bir çözüm bulacaksın :). Bunu icat edenler hepinizinde tahmin edeceği gibi yine çekik gözlü Japonlar :). Motorumuzun markası TOTO .

Arıza toplum Japonların geliştirdiği bu sistem, yakıt teknolojisinde çığır açabilir. Japonya’ nın en büyük tuvalet sistemleri firmasının Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan bu motor, tamamen insan dışkısı ile çalışıyor.

Tuvaletlerden kaynaklanan karbon salınımını azaltmak için geliştirilen proje sonunda ortaya çıkan motorun üstünde klozet var ve burada biriktirdiğiniz dışkılar ile ulaşım ihtiyacınızı, tuvalet ihtiyacınız sayesinde, çevreci bir şekilde giderebiliyorsunuz.

Yapılan testlerde 400 kilometre boyunca, sorunsuz bir şekilde yol kat edebilen motosikletin önümüzdeki aylarda satışa sunulacağını belirten yetkililer, 2017 yılında tuvalet kaynaklı karbondioksit salınımını % 50 azaltmanın beklentisi içindeler.

Toilet Bike Neo’yu farklı kılan özelliği ise motorun üzerinde bulunan klozete ihtiyacınızı giderebiliyor ve ardından depolanan bu dışkıyla yol alabiliyor olmanız.

Yani yakıt ihtiyacını bu şekilde gideriyorsunuz.Bana sorarsanız almam ama üreticiler 2012 yılında satışa sunulacağını açıklamışlar bile.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın