İBS Sertifika Programları Size Yurtdışı Kapısı Açıyor

İçinde bulunduğumuz dönemin koşulları gereğince artık kişiler arasındaki rekabet erken yaşlarda başlıyor. Okulda alınan notlar, üniversite sınavları ve mezuniyet dereceleri kişilerin iş sahibi olması yolundaki etmenler arasında bulunuyor. Günümüzde artık neredeyse herkes üniversite mezunu olduğu için artık işverenler, kendilerine yapılan başvuruların içerisinde daha farklı özellikler arıyor. Adayların içlerinde mesleki bilgisi daha fazla olanlar, rakiplerinin önüne geçiyor. Bu noktada ise sertifika programları devreye giriyor. Özellikle yeni mezunlar söz konusu olduğunda sertifika programları oldukça değerli bir konuma geliyor. Üniversiteden yeni mezun olan bir kişi iş tecrübesine sahip olmadığından dolayı, bu noktadaki açığını sertifika programları aracılığı ile kapatabiliyor.

Sertifika programları özellikle son yıllarda oldukça değerli bir konuma geldi. Bir yeni mezunun ya da iş hayatında aktif şekilde çalışan bir profesyonelin öz geçmişinde bulunan bir sertifika, onu işveren gözünde artık daha değerli bir konuma getiriyor. Bu nedenle pek çok kişi ücretsiz sertifika programları ya da online sertifika programları arayarak öz geçmişine değer katmak istiyor. Ancak öz geçmişe gerçekten değer sağlayacak bir sertifika almak için mutlaka firmalar tarafından bilinmekte olan saygın bir kurumdan eğitim almak gerekiyor. Türkiye’de mesleki eğitimler konusunda en saygın kurumların başında ise İstanbul Business School geliyor.

Sertifika programları hakkında yapılan internet aramalarına veya yorumlara bakıldığında İBS tarafından verilen eğitimlerin rakiplerinin büyük ölçüde önüne geçtiği görülüyor. Sertifika programları 2016 ya da sertifika programları 2017 şeklinde yapılan aramalarının tümünün sonucunda İstanbul Business School eğitimleri, katılımcıların kariyerlerine kattığı değerler ile öne çıkıyor.

İstanbul Business School tarafından verilen eğitimlerin tümünde, Türkiye’nin en büyük global şirketlerinde uzun yıllar boyunca yönetici görevi almış olan profesyoneller, eğitmen olarak görev alıyor. Bu eğitmenlerin anlattıkları yaşanmış vakalar, katılımcıların hiçbir kitaptan ya da makaleden edinemeyecekleri bilgileri öğrenmelerini sağlıyor. Üstelik İBS’nin sahip olduğu uluslararası akreditasyon da, eğitimlere katılıp sertifika sahibi olmaya hak kazanan katılımcılara yurtdışı kapısı açıyor. İBS sertifikaları yurtdışı geçerliliğe sahip olduğu için olası yurtdışı iş başvurularında işverenlere güvenle sunulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir