İbrahim Tatlıses’e Suikast

8
ads

Sabah iş yerime gelip haber sitelerine girdiğimde gerçekten şok bir haberle karşılaştım. Her nekadar İbrahim Tatlıses’ten pek haz etmesemde, dinlemesemde vurulduğunu ve durumunun ağır olduğunu görmek beni çok üzdü. Haberin ayrıntılarını aşağıda yayınlıyorum. Allah acil şifalar versin inşallah durumu düzelir ve sevenlerini şarkıları ile coşturmaya kaldığı yerden devam eder.

Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses’in hayati tehlikesinin devam ettiğini ancak sanatçının, hastaneye ilk geldiği noktadan daha iyi durumda olduğunu söyledi. Ayrıca Çuhadaroğlu, Tatlıses’in hastaneye ilk geldiği sırada sol vücut yarısının felç olduğunu, kalıcı hasarı önlemeye çalıştıklarını açıkladı.
Maslak Acıbadem Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren İbrahim Tatlıses’in uyutulduğu, beynindeki kanamanın durdurulduğu ancak hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı.

Beyin Cerrahı Prof. Dr. İlhan Elmacı,  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

’”İbrahim Tatlıses’e ilk tetkikler yapıldıktan sonra ateşli silah yaralanmasına bağlı olan sağ kafa kemiklerinde beynin ön ve yan kemiği diyebileceğimiz bölgede, parçalı kırıklar beyin zarında ciddi bir hasar, beyin zarı ve beyin arasında kanama ve beyin içinde kanama olmak üzere, sağ beyin yarısını içine alan ve ileri derece tramvatik bir beyin hasarı söz konusuydu. Saat 01:30 sıralarında, şimdiye kadar süren (yaklaşık 4,5 saat) operasyonu gerçekleştirdik. Tüm bu dediğim sorunlar ameliyatla, ortadan kaldırıldı. Böyle ciddi bir yaralanmada hayati risk oldukça yüksektir. Bu durumlarda olayın nasıl gerçekleşeceği konusunda, bir miktar zamana ihtiyaç vardır. Bir ameliyatı gerçekleştirdik. Kafa içi basıncı düşürmeye yönelik olan ameliyattan sonra beyin zarının genişletmeye yönelik bir cerrahi girişim yaptık. Kafa kemiklerini de geçici bir süre, karın boşluğuna yerleştirdik. Tabii yerine koymak üzere, şu an Tatlıses, yoğun bakımdadır. Ara tomografiler çekerek, kafa içi basıncı takip edeceğiz.

DAHA İYİ BİR NOKTADAYIZ

Bugün saat 10:00 – 11:00 sıralarında bir tomografi incelemesinde son durumu göreceğiz. İlk planımız, Tatlıses’i ilaçlarla 24 saat uyutmaktır. Kafa içi basıncını atlatmak için. Benim kanaatim ilk olayın olduğu noktaya göre daha iyi bir noktadayız. Hayati risk devam etmektedir ama azalmış olduğunu düşünüyorum. Bir kurşun girişi var, önden çıkışı var. Kurşun girdiği esnada kemikte kırık meydana geldi. Bu kırık parçaları beynin içine doğru hareket ederken, kurşunu sektirmiş ve öne doğru sekmesiyle kurşun önden çıktı. Kurşunun girişi beynin sağ tarafındaki bölgede, çıkışı da öndedir. Tabii bunlar Adli Tıp’ın sonuçlarında ortaya çıkacak. Biz ameliyata aldığımız sırada uyanıklıkla ilgili bilinçsel fonksiyonları uyandırmayla ilgili izah edebilirim, çünkü uyandırma zorluğu içerisindeydi. İbrahim Tatlıses’in, ayrıca kendisinin sol vücut yarısında felç vardı. Sanatçı İbrahim Tatlıses’in şu an anda yapılan tedavi kendisinin kalıcı hasarı önlemeye yöneliktir. Tatlıses’in 24 saat sonra beyninin durumu belli olacak. Operasyon saat 01:30’da başlayıp, 06:00’da bitti.”

KURŞUN, BUKET ÇAKICI’NIN BOĞAZINA GİRDİ

Başhekim Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu da İbrahim Tatlıses ile aynı araçta bulunan asistanı Buket Çakıcı’nın da ameliyat edildiğini belirtti. Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Buket Çakıcı’nın sağlık durumunun Tatlıses’e oranla çok daha iyi olduğunu bildirdi. Kurşunun, Buket Çakıcı’nın boğazından girdiğini belirten Çağlar Çuhadaroğlu, yüz kısmında da yaraların olduğunu anlattı. Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu Tatlıses ve Çakıcı’ya plastik cerrahi müdahale yapıldığını da söyledi.  Prof. Dr. Çuhadaroğlu, “Gerçekleşmiş olan beyin ameliyatı çok kapsamlı birden çok ameliyatı gerektiren protez. Ayrıca da Şükrü Yazar ’ın yaptığı plastik cerrahla ilgili ameliyatlar var. Aralıksız yapılan tek bir operasyondur” dedi.

kaynak:hurriyet

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın