Hermetik Kombi Dönüşte Çok Ses Yapıyor

Her geçen gün hızla gelişen modern teknoloji sayesinde artık, yaşamın her alanında ihtiyaçlar doğrultusunda modern teknoloji ürün ve cihazlarından yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Yaşam standartlarının kaliteleştirilmesinin önünü açan ve aynı zamanda da insan ihtiyaçlarının modern koşullar çerçevesinde karşılanabilmesine imkan veren teknolojik gelişmeler insanların en özel alanları olan yaşam alanlarında da kendisine etkin biçimde yer buluyor. Özellikle modern yüzyılda buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi her evin en temel ihtiyaçlarından birisi haline gelen beyaz eşya teknolojilerinde son yıllarda gelişen teknoloji ve beraberinde oluşan yoğun ilgi ile birlikte lüks bir teknoloji olmaktan çıkarak, temel ihtiyaçlar arasına giren kombilerde bulunuyor. Modern yüzyıl teknolojisinin en önemli ürünlerinden birisi olan kombiler özellikle büyükşehirlerdeki doğalgaz altyapısının yaygınlaşması ile birlikte yaşam alanlarının veya kurumsal alanların ısınma ihtiyaçlarını daha modern standartlarda çözüme kavuşturulabilmesine olanak veriyor.

Modern Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi üç büyükşehir başta olmak üzere ülke genelinde dört bir yerde doğalgaz altyapısının genişletilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması yönünden çok önemli atılımlar gerçekleştiriliyor. Ayrıca Viessmann gibi bir teknoloji devinin birbirinden üstün donanım özelliklerine sahip olan ve aynı zamanda da son derece düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilik sunan kombi modelleri ile modern yüzyıl ısınma yöntemini daha etkin ve daha verimli şekilde kullanabilme şansına sahip olunabiliyor. Ancak her geçen gün yaygınlaşan kullanıma sahip olan Viessmann kombi modellerinde de üstün teknolojilerine karşın yoğun kullanım, çevresel faktörlerde ve diğer etmenler dolayısı ile çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu tip arızalanmalar halinde de günümüz modern teknolojisini aktif şekilde Viessmann uyumluluğu taşıyan Viessmann Servisi merkezi tarafından Viessmann hermetik kombi çalışması sırasındaki dönüş ile ilgili ses yapması sorununa kısa sürelerde çözüm sağlanmaktadır.

Pendik Viessmann Servisi merkezinden tüketiciden gelen başvuru doğrultusunda yola çıkan teknik ekipler, Viessmann kombi üzerindeki dönüş ile ilgili ses sorunun çözümü için 4 aşamalı bir onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Bu kapsam doğrultusunda teknik ekipler tarafından öncelikli olarak hermetik kombinin yüksek olasılıkla kombi fanının kirlenmesi durumunun yaşanmış olabileceğinden fan kontrolü yaparak, temizlenmesi sağlanır. Ancak sorun bu parçadan kaynaklı değil ise kombi içerisinde uzun vadede oluşabilen kirlerin balans yapması sorunun arızalanmaya yol açabileceğinden bu kirlenmenin de dikkatli ve titiz bir şekilde temizlenmesi sağlanır.

Bu iki durum dolayısı ile herhangi bir arızalanma meydana gelmemiş ise Kadıköy Viessmann Servisi merkezi teknik ekipleri tarafından kombide bulunan pompanın kömür yatakları aşınmış olabileceği ihtimali üzerine pompanın kömür yatakları kontrol edilerek, aşınma tespit edilirse pompa değişimi uygulanmaktadır. Böylelikle Viessmann markalı üstün teknolojiye sahip olan kombinin en kısa süre içerisinde yeniden ilk günkü performans ve verimliliğinde çalışmasını sürdürebilmesi ve kış aylarında ısınma ve sıcak su ihtiyacını verimli bir şekilde sunabilmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir