Hawking’den İnanılmaz İddia: ‘Uzaylılar Dünyanın Sonunu Getirebilir’

Hawking dur durdu ve ortaya çok ilginç bir iddia attı. Hawking’e göre dünyanın sonunu uzaylılar getirecekmiş. Haberin ayrıntıları şu şekilde. Açıkçası bu konuda sizlerinde yorumlarını bekliyorum. Stephen Hawking, dünya dışı varlıkların gezegenimizi keşfetmesinin insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu. Hawking, “Eğer dünya dışı varlıklar bizi ziyaret ederse, sonuç pek muhtemel Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı” dedi.

s-4a873d362ac275fee6738d0d9a2c307491b0ef90

Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, İspanya’da yayın yapan ‘Spain’s El Paris’e verdiği mülakatta dünya dışı varlıklar ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Söz konusu röportajda dünya dışı varlıkların başka bir deyişle uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceğini söyleyen Hawking, bu yönde araştırmalarda bulunmanın insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı uyarısında bulundu.
‘Dünya dışı varlıkları kabul etmek olası bir teori’

s-4f90b8b952084f15d70e8ac2cea5869ae234bdfa

‘Dünya dışı varlıkları kabul etmek olası bir teori’
Hawking’e göre, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmek oldukça olası bir teori. Bu varlıkların göçebe bir kültüre sahip olma olasılıklarının altını çizen Hawking, bu canlıların kendi gezegenlerindeki kaynakları tüketmiş ve yaşama uygun başka gezegen arayışı içinde olma olasılıklarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.
‘Gezegenimizin işgali ile sonuçlanabilir’

‘Gezegenimizin işgali ile sonuçlanabilir’
Bu durumun son derece tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirten İngiliz fizikçi, söz konusu arayışın gezegenimizin işgali ile sonuçlanabileceği olasılığının mevcut olduğunun altını çizdi.
‘Amerika’nın keşfedilmesinden bile daha kötü’

ispanya-gizli-servisinden-flas-iddia-uzaylilar-turkce-konusuyor

‘Amerika’nın keşfedilmesinden bile daha kötü’
Gezegenimizin dünya dışı bir medeniyet tarafından keşfedilmesini Amerika’nın keşfine benzeten Hawking “Eğer dünya dışı varlıklar bizi ziyaret ederse, sonuç pek muhtemel Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı” dedi.

Daha önce benzer bir uyarıyı yapay zeka için yapan teorik fizikçi Stephen Hawking, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Zeitgeist Kongresi’nde yaptığı konuşmada “Bilgisayarlar, yapay zeka sayesinde önümüzdeki 100 yıl içinde insanları alt edecek” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir