Hakkaride 8 Şehit Verdik

47
ads

Bu gidişe kim dur diyecek artık. Annelerin babaların yürekleri yeterince yanmadı mı. Yazıktır günahtır bu gencecik insanlara. Afedersin götü boklu pkk yüzünden her ay 10larca askerimiz şehit düşüyor gazi oluyor. Bunun bir şekilde önüne geçilmeli artık.

Hakkari’nin Çukurca Karayolu üzerinde ki Geçimli Jandarma Karokoluna 3 ayrı yerden saldıran bir grup PKK’lı ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Saldırının sonunda ilk edinilen bilgiler iki korucunun şehit olduğu yönündeydi. Ancak, Hakkari Valiliği şehit sayısının 8 olduğunu açıkladı. Çatışmada ayrıca 15 asker ve 6 sivil yaralanırken, bölgedeki askeri yetkililer toplam 11 PKK’lının da öldürüldüğünü ifade edildi.

 

 

 

HAKKARİ VALİSİ: 8 ŞEHİT

Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, PKK’lı teröristlerin dün gece Çukurca’da düzenlediği saldırıda 6 asker ve 2 korucunun şehit olduğunu açıkladı. Çatışmada ayrıca 15 asker ve 6 sivil yaralanırken, bölgedeki askeri yetkililer toplam 11 PKK’lının da ölü ele geçirildiği ifade edildi.

SİVİLLER DE YARALANDI

Çatışma sırasında evleri karakolun yakınında bulunan ve akraba oldukları belirtilen Şehzenan, Necdet, Şerife, Kıymez ve Mizgin Ölmez, Abdurahman Dayan ile 1 asker yaralandı. Yaralı olan siviller ile asker ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

ads

Bir cevap yazın