Google’ın Yeni Telefonu Project Ara 2015′te satışa çıkıyor

76
Google’ın Yeni Telefonu Project Ara 2015′te satışa çıkıyor
ads

Haberi okuyunca bir çok kişi eminim google ne yapacağını şaşırdı diyecektir. Şimdi de yapboz gibi akıllı telefon yapmışlar ve adını da Project Ara koymuşlar.Google’ın parçaları değiştirilebilir modüler akıllı telefonu Project Ara, 2015 yılının ocak ayında satışa çıkacak.

Sabit iskeleti üzerine modüler parçalar eklenerek, isteğe göre geliştirilebilen akıllı telefon Project Ara’nın ilk geliştirici kiti Google tarafından yayınlanlandığında, projeyle ilgili birkaç bilgiyi seninle paylaşmıştık. Şimdiyse Google, Project Ara’nın bu yılın temmuz ve eylül aylarında gerçekleştirilecek geliştirici konferanslarının ardından, 2015 yılı ocak ayında piyasaya çıkacağını duyurdu. Sadece iskelet (kasa) fiyatının 50 dolar olacağı söylenen Ara’yla tüketiciler, diledikleri işlemciyi veya daha büyük ekran gibi sistem yükseltmelerini ek modül olarak satın alabilecek.

Ara projesinin lideri Paul Eremenko, ilk başta donuk gri bir renkte olan kasayı daha çekici hale getirmek için farklı renk seçenekleri ile özelleştirdiklerini söyledi ve Project Ara’nın Android işletim sistemiyle çalışacağını belirtti.

Satın alınan her modül, iskelet üzerine elektro mıknatıslar sayesinde bağlanıyor. Ayrıca bağımsız geliştiriciler, 3D yazıcı kullanarak kendi modüllerini oluşturabiliyor.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın