Fok Katliamı Başladı: Hangisi Hayvan?

22
Fok Katliamı Başladı: Hangisi Hayvan?
ads

Bu nasıl bir insanlıktır ya. Şunları gördükçe insanlığımdan utanıyorum.Kanada’da her yıl yapılan fok avı, Nova Scotia eyaletinin Hay Island Limanı’nda başladı. Aslında yavru fokların avlanması yasak fakat bu şerefsiz insanların öldürdüğü fokların neredeyse yüzde 90’ı yavru ve hatta 3 aydan bile küçük foklarmış. Nasıl vicdanları el veriyor buna ya hayvan olan bile yapmaz bunu. İçimden küfürleri saydıyorum bu ailesi belli olmayan tiplere. Böyle hükümetinde böyle insanlarında Allah belasını versin.

Geçen hafta izin verilmesine rağmen, hava şartlarının elverişsiz olması yüzünden limanda bekleyen 25 avcı teknesi, dün denize açıldı.

Vahşi avlanma yöntemleri nedeniyle tüm dünyadan tepki alan avcılar, bu yıl ilk kez küçük kalibreli silahlarla av yapıyorlar.
Avlayacakları hayvana bir el ateş eden avcılar, Kanada Federal Balıkçılık Bakanlığı görevlileri, veterinerler ve sivil toplum kuruluşu üyelerince de izleniyor.

Bakanlık bu yılki av kontenjanını 50 bin olarak açıkladı.
Kanada Federal Balıkçılık Bakan Gail Shea, fok avının 6000 ailenin geçim kapısı olduğunu belirterek, fok ürünlerine getirilen yasaklamalarla ilgili Dünya Ticaret Örgütü nezdindeki girişimlerinin sürdüğünü açıkladı.

http://www.itusozluk.com/img.php/c6893f561b37769f723d7221955e70cc18242/fok
Bölgedeki fok sayısının hızla arttığına işaret eden Bakan Shea, yeni doğmuş yavruların avlanmasını yasakladıklarını ve bu yasağa uymayanların avdan menedileceğini kaydetti.

http://img2.blogcu.com/images/a/s/i/asikhayatlar/image007.jpg
Öte yandan, beraberindeki hayvan hakları savunucuları ile birlikte bölgedeki avı izleyen Uluslararası Hayvanseverler Topluluğunun Kanada Temsilcisi Rebecca Aldworth, bakanlığın yasağına rağmen, yeni doğmuş yavruların avlandığını ileri sürdü.

Buna ilişkin ellerinde video kayıtları ve fotoğraflar olduğunu açıklayan Aldworth, “Avlanan fokların yüzde 97’si üç aylıktan küçük ve avı yasak olan yavrular. Bunların çoğu da bir aylık. Bakanlık isterse görüntüleri veririz” dedi. (CNNTürk)

 

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın