Find my Iphone: Telefonunuzu Çalanların Yerini Bulun

40
ads

İphone telefonu olan herkesin edinmesi gereken bir program. Kesin çözüm olmasada en azından telefonunuzu biraz daha güvende hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bir insanın yaşayabileceği en sinir bozucu şeylerden biridir telefonunun çalınması ve ya kaybetmesi. Ama kullandığınız telefon bir Iphone ise ve daha önceden Find my Iphone uygulamasını telefonunuza yükleme akıllılığını göstermişseniz artık korkmanıza gerek yok.

Find my Iphone uygulaması sayesinde kayıp telefonunuzun yerini harita üzerinde görmeniz mümkün. Varsayalım ki telefonunuz koltuk minderlerini altında kaldı yada benzeri akla gelmeyecek bir yerde, uygulama 2 dakika boyunca en yüksek ses seviyesinde alarm çalabiliyor üstelik telefonunuzun kısık seste olsa bile.

Bundan daha kötü bir ihtimal telefonunuzun çalınması ihtimali. Yazılımcılar bu ihtimalide göz ardı etmemişler ve uygulamaya birazda Görevimiz Tehlike filmini anımsatan bir özellik eklemişler; uygulama, self-destruct özelliği sayesinde uzaktan kumanda ile telefonunuzdaki, telefon numaraları ve mesajlarda dahil olmak üzere tüm kişisel bilgileri silebiliyor. Bu özellik sayesinde telefonunuzu çalan kişi kişisel bilgilerinize ulaşamayacak.

Foto Galeri:

  

  

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın