Fenerbahçe Ülker 93-61 Cholet Basket

8
ads

Maçı tv den canlı izledim ilk 4 dakika gerçekten çok kötüydü fakat yinede yeneceğimize emindim. Maçta 9-0 geriye düştükten sonra Mirsad’ın müthiş katkılarıyla öyle bir gaza gelip atağa geçtikki rakip neye uğradığını şaşırdı ve zaten maçıda 32 sayı farkla kazandık. 

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, THY Euroleague C Grubu son maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuk ettiği  Cholet Basket’i 93-61 yenerek,  gruptan ikinci olarak çıktı ve Top 16’ya kaldı.
Karşılaşmayı Asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Semih Özsoy, Ünal Uzun, Turhan Şahin ve Yasemin Merçil de izledi.
Karşılaşmanın ilk dakikalarında Ukic ile etkili olan Takımımız  Kinsey’in üçlüğü ve Oğuz Savaş’ın serbest atıştan sayıları ile son 3 dakikaya girilirken 10-14 ile farkı 4 sayıya indirdi. Kalan sürede de iyi savunmayla rakibini durduranTakımımız, Mirsad ve Kinsey’in bitirdiği  ile hızlı hücumlarla rakibini yakaladı ve ilk çeyrek 16-16 eşitlikle sonuçlandı.
İkinci periyota Mirsad’ın üçlüğü ile başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, 19-18’lik skorla maçta ilk kez öne geçti. Ribauntlarda rakibine üstünlük kuran Takımımız, üst üste hücum ribauntları sonucu bir basket de Emir Preldzic ile bulunca, rakip Cholet, 3. dakikanın başında molaya başvurdu.  Fransız ekip, moladan da üst üste iki top kaybıyla dönerken Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız  Sean May’le pota altından bulduğu basketle, farkı 5’e yükseltti (23-18) Takip eden bölümde de müthiş mücadelesiyle aldığı üst üste hücum ribauntlarını, attığı üçlükle taçlandıran Mirsad ve May’in sayıları, periyotun son 4 dakikası öncesinde 29-21’le farkı 8’e yükseltti. Oğuz ve Kaya ikilisiyle rakih takımın basketlerine yanıt veren Fenerbahçemiz, aradaki farkı son 2 dakikaya girilirken de korumayı başardı ve rakibini bir molaya daha zorladı. Cholet, moladan bu kez Meija’nın üçlüğüyle dönse de aynı şekilde karşılık veren Ukic, farkı korumasını bildi. Kalan sürede, Falker’ın sayılarına da Ömer’in serbest atışları ile yanıt veren Takımımız, devre arasına 38-30’luk üstünlükle girdi.
Üçüncü periyotun başında tepeden hücumla Lavrinovic’i topla buluşturan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, farkı ilk kez çift hanelere çıkarmayı başardı. Takip eden bölüm, karşılıklı sayılarla geçilirken ilk 3 dakikanın ardından Fenerbahçe Ülker, 44-34 ile üstünlüğünü sürdürdü. Sonrasında da Ömer Onan’la bir üçlük kaydedenTakımımız, periyotun 5. dakikasını da 48-36 önde geçti. Lynn Greer’in bulduğu üçlükle de skor 55-40 oldu ve maçta o ana kadarki en büyük fark oluştu. Kalan bölümde de hücumda Preldzic’in üçlüğü, savunmada da başta Mirsad’ın gayretleri farkı korurken, Kaya’nın 7 saniye kala isabet sağladığı serbest atış periyotun skorunu belirledi: 59-43.
Karşılaşmanın final periyotuna da hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız , Oğuz ve Preldzic ikilisiyle, ilk 2 dakika geçilirken 65-45’lik skoru ve 20 sayılık farkı yakaladı. Bu noktadan sonra, maç artık iyiden iyiye kopmaya başladı. Konsantrasyonunu kaybolan Cholet’nin üst üste top kayıplarını hızlı hücumlarla değerlendiren Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız , başta Kaya Peker ve Tarence Kinsey’nin gayretleriyle, son 4 dakika içinde 30 sayılık farkı yakaladı (83-53). Kalan bölümde de oyun temposunu düşürmeyen ve üst üste basketlere devam edenTakımımız, farkı daha da açtı ve maçtan 93-61 galip ayrıldı.
SALON: Sinan Erdem
HAKEMLER: Jose Martín, Matej Boltauzer, Luis Lopes
FENERBAHÇE ÜLKER (93): Roko Ukic 7 (3 ribaunt – 5 asist), Mirsad Türkcan 10 (8 ribaunt – 3 asist), Ömer Onan 8, Lynn Greer 5 (2 asist), Darjus Lavrinovic 18 (2 ribaunt – 1 asist), Kaya Peker 13 (2 ribaunt – 1 asist), Oğuz Savaş 8 (5 ribaunt – 3 asist), Tarence Kinsey 9 (1 ribaunt – 1 asist), Can Maxim Mutaf, Marko Tomas (1 ribaunt – 1 asist), Sean May 4, Emir Preldzic 11 (2 ribaunt – 11 asist)
CHOLET BASKET (61): Antywane Robinson 5 (2 ribaunt), Luc-Arthur Vebobe 4 (8 ribaunt – 1 asist), Sammy Mejia 17 (5 ribaunt – 3 asist), Claude Marquis 7 (2 ribaunt), Christophe Leonard 2 (3 ribaunt), Randal Falker 7 (3 ribaunt), Vule Avdalovic 4 (4 asist), DeMarcus Nelson 9 (4 ribaunt – 3 asist), Mamoutou Diarra 6 (2 ribaunt)
1.PERİYOT: 16-16
2.PERİYOT: 22-14
3.PERİYOT: 21-13
4.PERİYOT: 34-18
ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın