Fenerbahçe Ülker 81-68 Montepaschi Siena

15
ads


Dün gece Fenerbahçe yine tarih yazdı. Binlerce kendi taraftarı önünde zorlu rakibi Montepaschi Siena tam 13 sayı farkla yendi. Bu sezon kimsenin bileğimizi bükebileceğini pek düşünmüyorum açıkçası. Takım çok iyi bir seviyeye geldi ve böyle devam edecek.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, THY Euroleague C Grubu’ndaki 4. maçında  Montepaschi Siena’yı 81-68 yenerek, ligdeki tek namağlup takım olma unvanını eline geçirdi.
Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz ve Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Emre Belözoğlu da izledi.  Sinan Erdem Spor Salonu’nda müthiş bir atmosfer altında başlayan karşılaşmada Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ilk sayılarını, Roko Ukic ile boyalı alandan buldu. Takımımız ilk dakikalarda oldukça başarılı bir savunma sergiledi ve Montepaschi Siena’yı top kaybı ve hücum faullere zorlayarak konuk ekibe, ilk 4 dakikada, yalnızca 3 sayı imkanı verdi. Bu bölümde Takımımız Lavrinovic, Ukic ve Vidmar üçlüsü ile içerden sayılar bulmaya devam ederek 8-3’lük skoru yakaladı. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Mirsad’ın üçlüğü ve Ukic’in turnikesi ile 5 sayılık seri yakaladı( 17-13). Son saniyelerde karşılıklı serbest atışların ardından ilk periyot, 19-15 Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın üstünlüğü ile sona erdi.
Takımımız ikinci periyotta, Oğuz Savaş’ın üst üste iki basketi ile skoru 23-17’ye taşıdı. Bu bölümde, topu ısrarla Oğuz’a indiren Takımımız, bunun ödülünü de almayı bildi. Oğuz’u durdumak için yapılan fauller sonucu, periyotun daha ilk 4 dakikasında rakibinin faul hakkının dolmasını sağlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, skordaki üstünlüğü de 26-23 ile sürdürdü. Sonraki dakikada, Siena adına Aradori’nin üçlüğüne Takımımız Mirsad’ın üçlüğü ile cevap verdi. Periyotun son 2 dakikasına girildiğinde ise Marko Tomas ile önce üçlük sonra da serbest atıştan 1 sayı kaydeden Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, 38-29 ile farkı 9 sayıya kadar yükseltti. Kalan sürede McCalebb’in sayılarına Marko Tomas’ın sayısı ile yanıt verdik. Takımımız soyunma odasına, 40-34’lük skorla 6 sayılık avantajın sahibi olarak gitti.
Karşılaşmanın 3. periyotu, Lavrinovic kardeşlerin karşılıklı sayılarıyla başlarken McCalebb ve Ömer Onan da karşılıklı birer üçlük bulunca, ilk 3 dakikada Takımımız aradaki farkı korudu. Bu dakikalarda Ömer Onan, Lavrinovic ve Vidmar’la sayılar bulan Takımımız 53-42 ile farkı ilk kez çift hanelere taşıdı. Bunun üzerine Siena mola alsa da molanın ardından, Vidmar’ın iki serbest atışı, farkı 13 sayıya yükseltti. Ömer Onan’ın basketiyle takımımız 3. periyotu 58-48 önde tamamladı.
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, son 10 dakikaya da fırtına gibi başladı ve Kinsey ve Greer’ın sayıları ile skor 62-48’e geldi. Zisis ve Greer’in karşılıklı sayılarının ardından, Marko Tomas’ın bulduğu üçlük ile Takımımız 3. dakika içinde, farkı tam 17 sayıya çıkardı. Ardından McCalebb ve Rakovic ile etkili olmaya çalışan Siena’ya karşı, Greer ve Kinsey ile sayılar bulan Takımımız, Mirsad’ın süre dolarken kaydettiği üçlük sonucu, 74-57’lik skorla farkı korudu. Son 3 dakikaya da 76-57’lik üstünlükle giren Takımımız, Roko Ukic’in üçlüğü ve Mirsad’ın serbest atışları ile farkı 18 sayıya yükseltti. Son dakika içinde gelen McCalebb ve Kaukenas’ın sayıları ise skoru 81-68’e getirdi ve maç da bu skorla sona erdi.
SALON: Sinan Erdem
HAKEMLER: Jose Martin (İspanya), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Robert Lottermoser (Almanya)
FENERBAHÇE ÜLKER: Ukic11, Ömer 9, Tomas 11, Vidmar 8, Darius Lavrinovic 7, Kinsey  3, Oğuz 9, Mirsad 13, Preldzic 1, Greer 9,
MONTEPASCHİ SİENA: Zisis 7, Kaukenas9, Moss, Rakovic 6, Stonerook 6, Ksistof Lavrinovic  12, Ress 3, Carraretto 3, Michelori , Aradori 4, McCalebb 18
1. PERİYOT:19-15
2. PERİYOT:40-34
3. PERİYOT:58-48
4. PERİYOT: 81-68

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın