Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Şampiyon

11
ads

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı şampiyon oldu.Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Ankara’da bugün oynanan final serisinin 3. maçında Ziraat Bankası’nı 3-1 yenerek seride durumu 3-0 yaptı ve 2009-2010 Sezonu Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi’ni şampiyon olarak tamamladı.

Maça iyi başlayan Fenerbahçe ilk sette, set sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koydu. Fenerbahçe ilk teknik molayı 8-6 ile geçerken, teknik moladan sonra Ziraat Bankası 10-10’da rakibini yakaladı. Celitans ve Granvorka ile etkili olmaya çalışan Ziraat Bankası’na Fenerbahçe Gardner ve Coskovic ile karşılık verdi. Defansta daha iyi olan Fenerbahçe ikinci teknik molayı 16-12 ile geçti ve aradaki farkı açarak seti 25-20 alarak maçta 1-0 öne geçti.
İkinci sete çok daha iyi bir oyunla başlayan Fenerbahçe 4-1 öne geçti ve ilk teknik molayı 8-3 ile geçti. Fenerbahçe, diğer maçlara göre daha etkili servisler atıp, blok yerleşimini de iyi yapınca ikinci teknik molaya farkı 6 sayıya çıkararak girdi: (10-16) Divis ile farkı iyice açan Fenerbahçe’ye karşı Ziraat Bankası hücumcuları, hatalar yaptı. Oyundan iyice düşen Ziraat Bankası karşısında Fenerbahçe, rahat bir oyunla seti 25-13 kazandı.
Üçüncü sette, maçta ve final serisinde kalmak için oynayan Ziraat Bankası seti hiç bırakmadı. İlk teknik molayı 8-7 önde tamamlayan Ziraat Bankası Granvorka ile etkili olmaya başladı. Maçın sonuna kadar heyecan içinde geçen seti 26-24 Ziraat Bankası kazandı.
Dördüncü set üçüncü setin devamı oldu. Ziraat Bankası iyi başladığı sette Granvorka ile sayılar kazanmaya devam etti. 7-4 öne geçen Ziraat Bankası’nın 3 topu Fenerbahçe bloğunda kalınca, Takımımız 7-7’de rakibini yakaladı. İlk teknik molayı 8-7 önde geçen Ziraat Bankası yine basit hatalar yapmaya devam etti. İkinci teknik molaya 16-14 önde giren Fenerbahçe ise Gardner ve Coskovic ile sayılar kazanmaya devam etti. Granvorka hücumda hatalar yapınca farkı yeniden açan Fenerbahçemiz seti 25-19 alarak maçtan 3-1 galip ayrıldı.
Bu sonucun ardından final serisini  3-0 üstünlükle kapatan Fenerbahçemiz şampiyonluğunu ilan etti.


Salon: TVF Başkent Spor Salonu
Hakemler: Aziz Yener, Salim Bektaş

Ziraat Bankası: Resul, Selçuk, Platenik, Zafer, Celitans, Granvorka, Özer (L), Ender, Ali Yılmaz.

Fenerbahçe: Divis, Emre, Arslan, Coskovic, Özkan, Gardner, Serkan (L), Cem.

Setler:
20-25, 13-25, 26-24, 19-25
Süre: 101 dakika (25-21-29-26)

En iyi ve en değerli oyuncular da Fenerbahçe’den

Bu arada Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi’nin sona ermesinin ardından, ligin en iyi ve en değerli oyuncuları da belli oldu. Buna göre ligin “En Değerli Oyuncu” Hırvat oyuncumuz Tomislav Coskovic, “En İyi Libero” oyuncumuz Serkan Kılıç, “En İyi Servis Atan Oyuncu” oyuncumuz Emre Batur ve “En İyi Pasör” de oyuncumuz Arslan Ekşi olarak belirlendi.

fenerbahce.org

ads
Benzer Yazılar
1 Yorum
    masterthone2

    Korkmayın. Futbolda da olacaz az kaldı 🙂

    19 Nisan 2010

Bir cevap yazın