Faydalı Bilgiler: Ağız Kokusundan Nasıl Kurtuluruz?

7
ads

Herhalde bir çoğumuzun en büyük derdi ağız kokusudur. Heleki sabah uyandığımızda oluşan ağız kokusu bir çoğumuzu rahatsız eder ve bazen kendimizden bile tiksiniriz. İşte bu yayınlayacağım yazıda ağız kokusunu gidermek için en pratik yöntemler anlatılmış. Sizlerde kolayca uygulayıp bu problemden kurtulabilirsiniz.

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, nefesinizi hemen tazelemek ve ağız kokusundan kurtulmak için şunları uygulamalısınız:

Nane yaprağı çiğneyin. Organik nane yaprakları doğal olarak nefesinizin kalitesini iyileştirebilir. Ayrıca, nane midenize ve hazımsızlığa iyi gelir.

Günde en az bir kez diş ipi kullanın. Bu ayrıca ağız kokusuna yol açan zararlı bakterileri yok ederek daha sağlıklı bir hayat sürmenizi de sağlar.

Dişlerinizi ve dilinizi günde en az 2 kez fırçalayın. Sürekli ağız kokusuna sahipseniz dişlerinizi daha fazla fırçalayın. Giderilemeyen ağız kokusu aynı zamanda bir sağlık problemin de habercisi olabilir. Bu nedenle, kronik ağız kokunuz varsa doktora gidin.

Her yıl diş temizliği için diş hekimine gidin. Diş temizliği yılda bir kez ya da daha sık yapılmalı. Derinlemesine bir temizlik, plağı, bakteriyi temizleyebilir. Ağız kokunuz bir dişeti iltihabının ya da diş eti hastalığının belirtisi ise diş hekiminiz anlayacaktır.

Bol bol su için. Susuzluk da ağız kokusuna yol açabilir. Bu nedenle gün boyunca su için. Her gün en az 8 bardak su içerek ağız kokunuzu tedavi edebilirsiniz.

Alıntı:sosyalbeyin.com

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın