Facebook Zaman Tünelinden Çıkmak

11
Facebook Zaman Tünelinden Çıkmak
ads

Bu aralar gördüğüm kadarı ile Facebook Zaman Tüneli herkesin kabusu olmuş durumda. Açıkçası bende hiç beğenmedim zaman tünelini. Facebook neden böyle saçma sapan bir sisteme geçti anlamıyorum. İşte bu konuda sizlere facebook zaman tünelinden çıkmak için bazı yöntemler anlatacağım. Açıkçası bunları sizler için başka yerlerden derledim. İnşallah işinize yarar arkadaşlar.

Sosyal Medya alanının en büyük kuruluşu olan Facebook, birkaç ay önce Zaman tüneli uygulamasına geçmişti ve zaman tüneli artık zorunlu halde kullanılıyor. Fakat Zaman tüneline alışamayanlar ve sevmeyenler kesinlikle vardır. Zaten bende şahsım olarak hiç beğenmedim ve zaman tünelini iptal etmenin yollarını araştırıp buldum. Facebook zaman tünelini aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iptal edebilirsiniz.

Sistemin çalışma mantığı, zaman tüneli uygulamasının Internet Explorer’ın 7 versiyonunda aktif olmamasıdır. Yani IE7 kullanıcıları rahatlıkla zaman tüneli uygulamasından kurtulabiliyorlar. Aşağıdaki anlatımlarla sisteme tarayıcımızı IE7 gibi gösterip bizde bu nimetten faydalanacağız.

Facebook zaman tüneli görünümünü hem Mozilla Firefox kullanıcıları için hem de Google Chrome tarayıcısını kullanan internet kullanıcıları için iptal etme yöntemini ayrı ayrı olarak anlatacağım.

Öncelikle anlatıma Mozilla Firefox ile başlıyorum.

Firefox web tarayıcısının son sürümünü buradan indirin.

User Agent Switcher isimli küçük eklentiyi Firefox tarayıcısını kurduktan sonra Firefox’a ekliyoruz. Bu işlemi Firefox’u kurduktan sonra eklenti ismine tıklayarak açılan sayfada ”Firefox’a ekle” butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemden sonra Firefox’u bir kere kapatıp açınız.

Adres çubuğunun hemen yanında bulunan ”Yenile” düğmesinin üzerine sağ tuş ile tıklayıp ”Özelleştir” tıklıyoruz.

En aşağı inip ”User Agent Switcher” iconunu mouse ile sürükleyip adres çubuğunun solunda yer alan ”Anasayfa” düğmesinin yanına bırakıyoruz.

Dünya simgesine tıklayıp ”Default User Agent” ayarını ”Internet Explorer 7” olarak seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra Facebook profilinize giriş yapabilirsiniz. Zaman tüneli uygulamasının iptal olduğunu göreceksiniz.

Şimdi gelelim Google Chrome kullanan kullanıcılar için olan anlatıma…

Chrome için User Agent Swithcer‘ı kuruyoruz.

Tarayıcının sağında yer alan tornavida işaretini görüyorsunuzdur. Hemen yanında gözlük işareti belirecek. Ona çift tıklayıp ”Internet Explorer 7” seçin ve Facebook profilinize giriş yapın. Böylece siz de zaman tünelinden kurtulmuş oldunuz.

Kaynak Linki : http://www.iyiblog.info/facebook-zaman-tunelini-iptal-etme-denendi/

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın