En İyi Kedi Maması Markalarından Biri Royal Canin Mamalar

  • on 08 Ağustos 2019
  • 3 Views

Royal Canin kedi maması en kaliteli içeriğe sahip kedi mamalarından biridir. Kedinizin sizinle daha uzun süre, sağlıklı ve mutlu şekilde arkadaşlık etmesi için her zaman minik dostunuzun ihtiyaçlarına göre mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Doğru mama seçimi yaptıktan bir ay sonra, minik dostunuzun deri sağlığını gözle görülebilir şekilde fark edebilirsiniz. Tüy dökmesi belirli mevsimler ve kızgınlık dönemi dışında kötü beslenme ve genel olarak vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi stres, yanlış beslenme ve yetersiz protein alımı gibi sebepler tüy dökülmesine sebep olabilir. Bu gibi durumların yanı sıra minik dostunuzun sindirim sistemi de olumsuz etkilenir. Bu gibi durumları engellemek için her zaman doğru ve kaliteli mamayı seçmeniz gerekir. Ucuz  ve içerik bakımından yetersiz mamalar, kısa vadede ekonomik olarak daha uygun gelse de kediniz bu mamaları daha sık tüketecektir. Bundan dolayı da hem kısa sürede sağlıksız bir kiloya ulaşır hem de aynı mamadan daha sık satın almak durumunda kalırsınız. Ancak Royal Canin gibi kalite bakımından üst segmentte olan kedi mamaları, kedinizin sağlıklı bir doygunluk yaşamasına, gün içinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi almasına destek olur. Öte yandan Royal Canin formülü sayesinde minik dostunuzun hem sindirim sistemi, hem de gelişmesi daha sağlıklı şekilde gerçekleşir.

Kedi Maması

Kedi maması seçerken kedinizin kilosu, yaşı, cinsiyeti ve özel sağlık durumları oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse, British Shorthair cinsi kediler ırka özgü sağlık sorunlarına daha yatkın olduğu ve tüy özellikleri sebebiyle, özel bir mama içeriğine ihtiyaç duyar. Bunun için Royal Canin British Shorthair mamalarını seçebilirsiniz. Bunun dışında eğer kediniz yedi yaş ve üzerinde ise bu yaşa özel hazırlanmış mamaları seçerek, minik dostunuz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. Öte yandan tercih ettiğiniz kedi mamasının doğru olup olmadığını kedinizin enerjisinden, tüy kalitesinden, mutluluğundan ve dışkısından anlayabilirsiniz. Eğer mamadan sonra dışkı yumuşaksa, bu mama doğru değildir. Kedinizin dışkısı kokusuz ve sert bir yapıda olmalıdır.

Royal Canin Mama

Royal Canin mama kaliteli olmasına rağmen en uygun fiyatlarla ve Evcilal garantisi ile satın alabileceğiniz mamalar arasındadır. Orijinal Royal Canin mamaları en uygun fiyatlarla, en taze şekilde satın alabilirsiniz. Öte yandan dostunuz için kum, vitamin ve yaş mama seçenekleri için de en doğru adres, Evcilal olarak hizmetinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..