El Kaide lideri Usame Bin Ladin Öldürüldü

12
ads

Bugün sabah internet sitelerinde okuduğuma göre Usame Bin Ladin öldürülmüş  ve cesedi Amerika’nın elindeymiş. Yukarıdaki fotoğraf ise cesetle ilgili ele geçirilen ilk fotoğraf. Söylenene göre yüzünün ve vücudunun büyük bir bölümü parçalanmış.

Pakistanda yayın yapan  televizyonunun görüntülerinde, Usame bin Ladin olarak gösterilen cesedin yüzünün kısmen parçalandığı görüldü.

Amerikalı bir yetkilinin de, Usame bin Ladin’in cenazesinin İslami geleneklere uygun koşullarda saklandığını belirtti.

Öldürüldüğü Evin ve çatışmanın videosu aşağıdadır:

[flv]http://video-milliyet.mncdn.net/web/video/2011/05/02/49995.flv[/flv]

Pakistan yayın yapan televizyon kanalları, Amerikan askerleri tarafından sabaha karşı bir operasyonda öldürülen Usame bin Ladin’in cesedini gösteriyor.

El Kaide Lideri Bin Ladin, Pakistan’ın başkenti İslamabad yakınlarında ABD askerleri tarafından düzenlenen bir saldırı sonucu öldürüldü ve cesedi de ABD güçleri tarafından ele geçirildi.

ABD Başkanı Barack Obama, El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in ABD güçlerinin düzenlediği bir operasyonda öldürüldüğünü açıkladı.

Obama, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, Bin Ladin’in öldürülmesi konusunda, “Adalet yerini buldu” dedi. Bin Ladin’in Pakistan’da Amerikan güçlerinin düzenlediği bir operasyonda öldürüldüğünü ve cesedinin Amerikalı yetkililerin elinde olduğunu kaydeden Obama, operasyonda hiçbir Amerikalının hayatını yitirmediğini ve sivil kayıpların meydana gelmemesine de dikkat edildiğini söyledi.Obama, “ABD, El Kaide lideri ve binlerce erkek, kadın ve çocuğun ölümünden sorumlu bir terörist olan Usame Bin Ladin’in öldürüldüğü bir operasyon yürüttü” ifadesini kullandı.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın