Dünyadaki Kendinden Zırhlı 5 Hayvan

13
ads

Bu hayvanlarının hepsinin vücudu doğal zırhlarla kaplı. Resimleri incelediğinizde sizlerde göreceksiniz ve eminim şaşıracaksınız. Resmen kendilerini korumak için kalın bir koruma zırhına sahipler. Derileri çok sert bir tabaka ile kaplı ve kendilerini başka canlılara yem olmaktan koruyor.İşte karşınızda mükemmel kamuflaj yetenekli hayvanlar.

Hint gergedanı

Bu büyük hayvanlar onların Afrikalı akrabalarından biraz fark fiziksel farklılıklar var. Onların parçalı doğal vücut zırh müthiş bir ceket gibi görünüyor gizleyebilirsiniz. bir de: arasında esnek deri biraz gibi çalışır kalın “tabak” gizlemek onları gergedan hamle olarak geçiş sağlar.

Dürer's RhinocerosIndian Rhinoceros Hint gergedanı

Unusual Armored Animals 1 Five Unusual Armored Animals

Dikenli Devil

Dikenli Devil ortalama yaklaşık 20 cm uzunluğunda ve karınca çeşitli ettikleri beslenirler. Başak bir korkutucu dizi vücudun tüm üst yan kapağı, bu dikenli ölçekler yırtıcılara karşı bir savunma vardır. Kamuflaj ve aldatma da predasyon kaçınmak için kullanılabilir. görünümü rağmen tamamen zararsızdır.

Thorny DevilThorny Devil Dikenli Devil

Unusual Armored Animals 3 Five Unusual Armored Animals

Three-banded armadilloÜç armadillo bantlı

Cilt boynuz ve kemik yüzeylerin çok üzerinde bir çift katmanlı kaplama oluşturmak üzere değiştirilir.  Üç armadillos siyahımsı renkli kahverengi bantlı.  bazıları sadece iki ve diğerleri olabilir sahip olmasına rağmen çoğu hayvanlar, üç hareketli bantlar dört. cins Tolypeutes üyeleri tamamen kendi kabuğunda bir topun içine yuvarlanan kendilerini içine tek armadillos vardır.

Three-banded armadilloThree-banded armadillo Üç armadillo bantlı

Unusual Armored Animals 4 Five Unusual Armored Animals

Pangolin

Pangolin (ayrıca pullu anteater) adı verilen sert, koruyucu ölçekler keratin yapılmış kaplıdır alışılmadık memelilerden biridir. Pangolin göbek, burun, gözler, kulaklar, ve ekstremitelerin undersides dışında herşeyi kapak ölçekler vardır. Pangolin kocaman pençeleri ile kısa bacakları vardır; o kazmak için karınca tepeler ve termit höyükleri içine onun pençeleri kullanır.  Yapışkan dil kadar 27 inç uzunluğundadır.  Pangolin aralıkları 24-62 cm uzun. Pangolin hiçbir dişleri vardır. Uzun kuyruk kavrayıcı olduğunu; pangolin bile kuyruğunu sarkan olabilir.

PangolinPangolin Pangolin

Unusual Armored Animals 6 Five Unusual Armored Animals

Alligator Snapping TurtleTimsah Snapping Kaplumbağa

Timsah yakalamaya kaplumbağaların en büyük tatlısu kaplumbağaları vardır.  Bunlar 155 ve 175 arasında (70-80 kg) kilo ağırlığında. Onlar ile karakterizedir üç büyük, belirgin sırtları, veya keels, önden karapaks arkasına çalıştırın.  güçlü çeneleri ve büyük baş ile benzersiz baş tarafında gözü olan için kaplumbağaları yakalamaya arasındadır. Timsah kaplumbağa yakalamaya çok ilkel görünüyor kaplumbağanın dinozor dünya adı olmuştur.

Alligator Snapping TurtleAlligator Snapping Turtle Timsah Snapping Kaplumbağa

Unusual Armored Animals 9 Five Unusual Armored Animals

ads
4 Yorum
  WirLon

  Yarat’ana kurban olduğumu. Neler yaratıyor.

  10 Mayıs 2010
  ismoz

  daha önce bir belgesel sitesinde Pangolin’i görmüştüm aslanlar sıktırıyor hayvanı ama yinede açamıyorlar dişleri işlemiyor 🙂

  10 Mayıs 2010
  masterthone2

  Hey Allah’ım neler yaratıyor. Zehirlisi , zırhlısı , uçanı , kaçanı neler var neler. Hele o gergedan gerçekten çok ilginç birşey ya böyle bir hayvanı ilk defa gördüm.

  10 Mayıs 2010
  TuFFy

  Hint gergedanı tank gibi duruyor, sanki üzerinde çelik varmış gibi 🙂 Tehlikeli hayvanlar…

  10 Mayıs 2010

Bir cevap yazın