Dünyadaki En İlginç Futbol Sahaları Top 10

34
ads

,

O kadar komik ve ilginç futbol sahalarıki gerçekmi fotomontajmı karar veremedim. Fakat internette araştırdığıma göre gerçek görünüyor. İşte sizler için bir araya getirdiğimiz Top 10 en ilginç stadyumlar…

10. Venezuela, Caracas: Cocodrilos Spor Parkı
Venezuela, Caracas’ta “Cocodrilos Spor Parkı” var. Bu 3.000 kişilik çok fonksiyonlu bir stadyum ve otobanın tam kenarında!

———————–

9. Portekiz, Braga: Rocky Stadyumu
Bu stadyum Portekiz’in en pahalı ve acayip stadyularından biri. Stadyum kayaların arasına inşa edilmiş. Yakınlarda daha düzgün bir yer yokmuydu? Değişik olduğu bir kesin. Adı da yerine uygun: Rocky Stadyumu.

——————–

8. Osaka, Japonya Baseball Stadyumu
Bu beyzbol takmı Nankai Hawks’ın eski stadyumu. Stadyum Osaka City’nin merkezinde bulunuyor ve 31.379 kişilik koltuk kapasitesi mevcut. 1998’den itibaren başlangıçta amaçlanan nedeni için kullanılmamaya başlanmış.

——————-

7. Brezilya, Eko-Stadyumu, “Janguito Malucelli”
Breziya’nın Eko-stadyumu “Janguito Malucelli”de hiç beton kullanmamışlar. Onun yerine ne kullanmışlar tahmin edin bakalım!?

————————

6. Faroe Adaları: Eidi Stadyumu
Bu küçük adadan iyi futbolcular çıkmıyor. Buradaki toplar zaten ortalamadan daha fazla sahadışına çıkıyormuş. Bir de stadyumu deniz kenarına yaptırmışlar. Bu yüzden özel botlu bir adam işe almışlar. Görevi: topları sudan toplamak!

——————–

5. Singapur, Marina Bay
Bu futbol stadyumu yüzüyor. 390 metre uzunluğunda ve 270 metre genişliğinde olan bu stadium 1070 ton(9000 kişi ağırlığı) taşıyabiliyor. Stadyumun kapasitesi 30.000 kişiö fakat burada da bir problem var: saha dışına çıkan topların çoğu suda kayboluyor.

———————

4. Bulgaristan Tsjernomorets Balchik
Bulgar futbol kulübü Tsjernomorets Balchik’in oyuncuları belki o kadar çirkin bir stadyumda oynamıyor ama izleyicilerin koltukları çok ama çok iğrenç.

———————-

3. Norveç FC Aalesund
Norveçli FC Aalesund’un stadyumu, özellikle tepenin üzerindeki teras yüzünden çirkin!

—————–

2. Güney-Afrika Mmabatho Stadyumu
Güney Afrika’daki Mafikeng şehrinde bulunan Mmabatho stadyumu çok işlevli ve özelliğkle futbol maçları için kullanılan bir stadyum. 59.000 kişi için yeri olan Mmabatho stadyumu, 1981 yılında Rus inşaat şirketi tarafından tasarlandı ve yapıldı. Sağdaki tribune bakarsanız, onların diğerlerine göre daha da havada olduğunu göreceksiniz. Tribünler stadyuma değişik bir görünüm vermiş!

——————

1. Ukrayna
Ukrayna’da bulunan stadyum kesinlikle bir numara! Burada top oynamak imkansız, çünkü saha neredeyse dimdik! Bu yerel belediyenin bir şakası olmalı!

ads
Benzer Yazılar
3 Yorum
  PSiKoMaNYaH

  Hepsi birbirinden değişik ve güzel ama benim en çok beğendiğim yüzen saha oldu 😀 devre arasında yüzüyor futbolcular stress atıyorlar galiba 😀

  11 Nisan 2010
  devonion

  denizin içinde eki bulunan stadyum resmi kesinlikle fotoşop.yapan kişi kırılmaları hesaplayamamış:-)
  onun haricinde ukraynadaki favorim.9 kişi alt kısımda top daha şağı kaçmasın diye bekler.üst tarafta da 1 kişi yeterli. :-))

  14 Nisan 2010
  demreli

  En son resimdeki dik sahada maç yapmak isterdim.Hepsi müthiş gerçekten.Oralara gitmek isterdim.

  16 Nisan 2010

Bir cevap yazın